សម្តេច​តេជោ​៖​ ​វារីអគ្គិសនី​នឹង​មាន​ទឹក​គ្រប់គ្រាន់​នៅពេល​រដូវវស្សា​នឹង​ចូល​មកដល់​​នៅ​សប្តាហ៍​ទី៣​ ​ខែឧសភា​នេះ​
​ភ្នំពេញ​៖​ ​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ​ហ៊ុន​ ​សែន​ ​បាន​ប្រកាស​ថា​ ​រដូវវស្សា​នឹង​ចូល​មកដល់​នៅ​សប្តាហ៍​ទី៣ខែ​ ​ឧសភា​នេះ​ ​ដែល​នឹង​មាន​ទឹក​គ្រប់គ្រាន់​សំ​រាប់​ដំនើ​រកា​រ​ផលិត​ថាមពល​អគ្គិសនី​ឡើងវិញ​។​
​សម្តេច​តេជោ​ហ៊ុន​ ​សែន​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​បាន​មានប្រសាសន៍​ក្នុង​ទិវា​ពិភពលោក​កាក​បាត​ក្រហម​ ​និង​អ​ឌ្ឈ​ច័ន្ទ​ក្រហម៨​ ​ឧសភា​នេះ​ថា​ ​សម្តេច​ទើបតែ​ទទួល​របាយការណ៍​ពី​លោក​ ​ស៊ុយ​ ​សែម​ ​រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​រ៉ែ​ ​និង​ថាមពល​ ​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ​មកដល់​យប់មិញ​នេះ​ ​វារីអគ្គិសនី​ទាំងអស់​ ​បាន​ផលិត​ថាមពល​អគ្គិសនី​បាន​កើតឡើង​ដល់​ជាង៦០០មេ​ហ្គា​វ៉ាត់​ ​ក្នុង​កម្លាំងសរុប​ប្រមាណ១០០០​ ​មេ​ហ្គា​វ៉ាត់​។​ ​សម្តេច​បន្ត​ថា​ ​ពីមុន​ដោយសារ​មិន​មាន​ទឹក​ ​វារីអគ្គិសនី​ទាំងអស់​ ​ផលិត​អគ្គិសនី​ ​បាន​ត្រឹមតែ១០០​ ​មេ​ហ្គា​វ៉ាត់​ប៉ុណ្ណោះ​។​
​សម្តេច​បន្ត​ថា​ ​ជាមួយនឹង​ការប្រកាស​ខាងលើ​នេះ​ ​សម្តេច​តេជោ​ ​ហ៊ុន​ ​សែន​ ​ក៏បាន​លើកឡើង​ថា​ ​តាម​ការ​ព្យាករ​របស់ក្រ​សួង​ធនធានទឹក​ ​និងឧតុនិយម​ ​គឺ​រដូវវស្សា​ ​នឹង​ចូល​មកដល់​នៅ​សប្តាហ៍​ទី៣​ ​នៃ​ខែឧសភា​នេះ​។​ ​នៅពេល​នោះ​ ​នឹង​មាន​ទឹក​គ្រប់គ្រាន់​តាម​វារីអគ្គិសនី​ ​ដែល​អាច​ផលិត​ថាមពល​អគ្គិសនី​បាន​គ្រប់គ្រាន់​ឡើងវិញ​៕​