ត្រឹម៣ថ្ងៃ​ គ្រុប​ Telegram​ របស់​លោក​ អោម​ សេង​បូរ៉ា​ កើន​សមាជិក​រហូតដល់​ ១០០០០នាក់
រាជា​ធានី​ភ្នំពេញ​៖ ​គ្រុប​ Telegram​ មួយ​ឈ្មោះថា​ ក្រុម​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ ដែល​បាន​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​លោក​ អោម​ សេង​បូរ៉ា​ ម្ចាស់​ពាន​ស្ថាបនិក​ឆ្នើម​ ២០១៩​ ដែល​ប្រគល់​ផ្ទាល់​ដោយ​ ឯកឧត្តម​បណ្ឌិត​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត នោះ​ នៅ​ត្រឹមតែ​រយៈពេល​ ៣ ថ្ងៃ​ប៉ុណ្ណោះ​គិត​មក​ថ្ងៃទី១៤​ ខែ​ វិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០១៩នេះ​ មាន​អ្នករក​ស៊ី​ ម្ចាស់​អាជីវកម្ម​ និង​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​រកស៊ី​ជាច្រើន​សម្រុកចូល​ជាស​មា​ជិ​ករ​ហូត​ដល់​ ១០,០០០នាក់​។
លោក​ អោម​ សេង​បូរ៉ា​ ស្ថាបនិក​ CEO​ Master​ Club​ និង​ វិទ្យាស្ថាន​ស៊ី​អ៊ី​អូ​ បាន​មានប្រសាសន៍​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ ការបង្កើត​ក្រុម​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ នេះ​ធ្វើឡើង​ក្នុង​ជួយ​ជំរុញ​នូវ​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ​ការ​លក់​ផលិតផល​សេវាកម្ម​របស់​អ្នករក​ស៊ី​ ម្ចាស់​អាជីវកម្ម​នៅ​កម្ពុជា​ ឱ្យ​មាន​សកម្មភាព​ការទិញ​លក់​ឱ្យ​បាន​ខ្លាំង​ បង្កើន​ល្បឿន​សេដ្ឋកិច្ច​ក្នុង​ស្រុក​ឱ្យ​បាន​លឿន​ និង​ធ្វើ​ឱ្យ​ប្រទេសជាតិ​រីកចម្រើន​បាន​ឆាប់រហ័ស​។
ដើម្បី​ចូល​ជាស​មា​ជិ​កក្រុម​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ ឱ្យ​បាន​លឿន​បំផុត​! សូម​ចុច​ Linkនេះ​ https​://t.me​/joinchat​/CjO4fBO8woCONNsoii94Hw​ ស្ថាបនិក​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ រូប​នេះ​ក៏បាន​បង្ហើប​ឱ្យ​ដឹង​ដែរ​ថា​ ក្នុងចំណោម​សមាជិក ១០,០០០នាក់​ដំបូង​ នៅក្នុង​ក្រុម​នេះ​ នឹង​ទទួល​បានការ​សរសើរ​ លើកទឹកចិត្ត​ ផ្តល់​រង្វាន់​ និង​បុព្វ​សិទ្ធ​ពិសេស​ ពី​គណៈ​គ្រប់គ្រង​ ជូន​ពោះ​សមាជិក​ណា​ដែល​សកម្ម​ ក្នុង​ការ​រួមចំណែក​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​អំពី​ក្រុម​ ADVERTISING​ CAMBODIA និង​ កៀរគរ​មិត្តភក្តិ​ចូល​ជាស​មា​ជិ​កច្រើនជាង​គេ​។
ទទឹម​នឹង​នេះ​លោក​ អោម​ សេង​បូរ៉ា​ បាន​ថ្លែង​ថា​៖ “អរគុណ​ណាស់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​មិត្តភក្តិ​បងប្អូន​មក​ក្នុង​ក្រុម​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ របស់​យើង​ជាបន្តបន្ទាប់​ថែមទៀត​” ។
ស្ថាបនិក​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ ដដែល​នេះ​បាន​បញ្ជាក់​ទៀត​ថា​៖ “ ចាប់ពី​ពេលនេះ​រហូតដល់​ថ្ងៃទី០១​ មករា​ ២០២០​ តទៅ​ ចំពោះ​បងប្អូន​ណា​ដែល​បាន​បញ្ចូល​មិត្តភក្តិ​បងប្អូន​របស់​ខ្លួន​មក​ក្នុង​ក្រុម​ ADVERTISING​ CAMBODIA​ បាន​ចំនួន​ច្រើន​នឹង​មានឱកាស​ផ្សព្វផ្សាយ​បាន​ច្រើន​ បាន​ចំនួន​តិច​នឹង​មានឱកាស​ផ្សព្វផ្សាយ​បាន​តិច​ មិនបាន​បញ្ចូល​សោះនឹង​មិន​មានឱកាស​ផ្សព្វផ្សាយ​នៅក្នុង​ក្រុម​នេះ​ទេ​” ។
ដោយឡែក​លក្ខខណ្ឌ​នៃ​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ​ ការ​លក់​ផលិតផល​ឬសេវាកម្ម​ ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ទាំងអស់​ឱ្យ​តែ​ស្របច្បាប់​ មានគុណ​ភាព​ មាន​សីលធម៌​ មិន​បោកប្រាស់​ មិន​ប៉ះពាល់​សុខភាព​ មិន​បង្ក​រជម្លោះ​ មិន​ប៉ះពាល់​កេរ្តិ៍ឈ្មោះ​ និង​សេចក្តី​ថ្លៃថ្នូរ​សមាជិក​ក្រុម​។ ក្នុងករណី​មានការ​អនុវត្ត​ល្មើស​នឹង​គោលការណ៍​ដែល​បាន​ណែនាំ​ គណៈ​គ្រប់គ្រង​មាន​សិទ្ធ​ធ្វើការ​ដក​ឈ្មោះ​បេក្ខភាព​ចេញពី​សមាជិក​របស់​ក្រុម​នេះ​ជា​ស្វ័យប្រវត្តិ​តែម្តង​៕