ក្រុមហ៊ុន​រុករក​រ៉ែ​ថៃ​មួយ​កំពុង​សម្លឹង​ឱកាស​វិនិយោគ​នៅ​កម្ពុជា
ភ្នំពេញ​៖ ក្រុមហ៊ុន​សាងសង់​ Sahakol​ Engineer​ Co​ ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​កំពុង​សម្លឹង​មើល​ឱកាស​វិនិយោគ​នៅ​កម្ពុជា​ ខណៈ​ក្រុមហ៊ុន​បាន​និង​កំពុង​ស្វែងរក​ដៃគូ​វិនិយោគ​ក្នុង​ស្រុក​ (កម្ពុជា​) ដើម្បី​អាច​ចូល​ចំណែក​ក្នុង​ទីផ្សារ​។
លោក​ Sasavat​ Sirison​ ជា​អ្នកដឹកនាំ​ជំនាន់​ទី​ ២ នៃ​ក្រុម​ក្រុមហ៊ុន​ Sahakol​ (និង​ក៏​ក្រុមហ៊ុន​រុករក​រ៉ែ​ផដង​ដែរ​ ដូច​ធ្យូងថ្ម​ សម្រាប់​ថាមពល​អគ្គិសនី​) បាន​ថ្លែង​ថា​ “អាជីវកម្ម​រ៉ែ​ហាក់ដូចជា​មាន​សក្តា​នុ​ពល​កាន់តែ​ខ្លាំង​នៅក្នុង​ប្រទេសជិតខាង​ ហើយ​ក្រុមហ៊ុន​ Sahakol​ កំពុង​សម្លឹង​មើល​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ឡាវ​ ភូមា​ និង​វៀតណាម​ ដែល​រដ្ឋាភិបាល​ត្រូវការ​អ្នកធ្វើ​អាជីវកម្ម​រ៉ែ​។ តំបន់​នេះ​មាន​រ៉ែ​ជាច្រើន​ ដូចជា​ធ្យូងថ្ម​ សំណប៉ាហាំង​ រ៉ែ​មាស​ ដែក​និង​ស្ពាន់​”។
ធ្យូងថ្ម​កំពុង​ក្លាយជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​ទីផ្សារ​ដែល​សូវ​មាន​តម្រូវការ​ ដោយសារតែ​ការ​បញ្ចេញ​កាបូន​ និង​ស្ពាន់ធ័រ​នៅក្នុង​ខ្យល់​ នៅពេល​ដុត​សម្រាប់​ការបង្កើត​ថាមពល​ ប៉ុន្តែ​វា​អាច​ក្លាយជា​ផលិតផល​ពិសេស​នា​ពេល​អនាគត​។ ប្រភេទ​ធ្យូងថ្ម​នេះ​នៅតែ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការផលិត​ថាមពល​នៅក្នុង​តំបន់​ជាច្រើន​រួម​ទាំង​អាមេរិក​ អឺរ៉ុប​ និង​ចិន​។
លោក​ Sasavat​ មានប្រសាសន៍​ថា​ “ក្រុមហ៊ុន​ Sahakol​ កំពុង​ស្វែងរក​ឱកាស​នៅ​ប្រទេស​វៀតណាម​ និង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ប៉ុន្តែ​នឹង​ត្រូវការ​ដៃគូ​ក្នុង​ស្រុក​ដើម្បី​ចូល​ទៅកាន់​ទីផ្សារ​ទាំងនោះ​”។
លោក​មានប្រសាសន៍​ថា​ “ក្រុមហ៊ុន​ Sahakol​ កំពុង​ដំណើរការ​ដូច​ការ​គ្រោងទុក​ ប៉ុន្តែ​វា​មិនទាន់​មាន​ភាពរឹងមាំ​គ្រប់គ្រាន់​នៅឡើយ​ទេ​ ដូច្នេះ​ខ្ញុំ​មាន​គោលបំណង​ពង្រឹង​ក្រុមហ៊ុន​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ជាច្រើន​ដើម្បី​ក្លាយជា​ក្រុមហ៊ុន​រុករក​រ៉ែ​ក្នុង​តំបន់​ ក្នុង​កំឡុង​ពេល​សមត្ថភាព​គ្រប់គ្រង​របស់ខ្ញុំ​”៕