គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​សម្រេច​ឱ្យ​ CEO​ Master​ Club​ ចែកចាយ​លក់​ ទិញ​មូលបត្រ​នៅ​ថ្ងៃនេះ​
​ភ្នំពេញ​៖ គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​ (SECC​) បានសម្រេច​អនុ​ញាត​ឱ្យ​ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ Plc.ចែកចាយ​លក់​ទិញ​មូលប័ត្រ​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​នៅ​ថ្ងៃនេះ​ តប​តាម​ការ​ស្នើសុំ​។
សេចក្តី​សម្រេច​នេះ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើឡើង​នៅក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ SECC​ លើក​ទី៥៨នា​ថ្ងៃទី២៣ខែធ្នូ​ឆ្នាំ២០១៩​ ក្រោម​អធិបតីភាព​លោក​អូន​ ព័ន្ធ​មុនី​រ័ត្ន​ ឧបនាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ និង​ជា​ប្រធាន​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​។
លោក​ ស៊ូ​ សុ​ជាតិ​ អគ្គនាយក​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​ បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ការ​ប្រមូល​ទុន​ពីសា​ធា​រណៈ​សម្រាប់​គម្រោង​វិនិយោគ​រួម​ត្រូវ​ធ្វើឡើង​តាមរយៈ​ក្រុមហ៊ុន​គ្រប់គ្រង​មូលនិធិ​ ដែល​ទទួល​បាន​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ស្របច្បាប់​ពី​គណៈកម្មការ​មូលបត្រ​កម្ពុជា​ ដែល​បាន​អនុលោម​តាម​ស្តង់ដារ​នៃ​ការវាយតម្លៃ​អំពី​គុណ​វុឌ្ឍ​ន៍​ និង​សមត្ថភាព​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​តម្លាភាព​ និង​ទំនុកចិត្ត​ដល់​សាធារណៈ​ជន​ឱ្យ​បាន​ច្បាស់លាស់​ជៀសវាង​ការ​វិនិយោគ​ដែល​មាន​ហានិភ័យ​ខ្ពស់​ ដែល​អាច​បង្ក​រប​ញ្ហា​ជា​អវិជ្ជមាន​ដល់​អ្នក​វិនិយោគ​ក៏ដូចជា​វិស័យ​វិនិយោគ​រួម​តែម្តង​។
លោ​កអោម​ សេង​បូរ៉ា​ ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ភិបាល​ក្រុម​ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ Plc​. បាន​លើក ឡើង​ថា​ការបង្កើត​ឱ្យ​មាន​ភាព​ស្របច្បាប់​សម្រាប់​ការ​វិនិយោគ​រួម​គឺ​ពិតជា​មាន​សារៈសំខាន់​ណាស់​សម្រាប់​ការ​កសាង​ម៉ាស៊ីន​សេដ្ឋកិច្ច​របស់​ប្រទេសជាតិ​ ព្រោះ​វា​នឹង​ចូលរួម​ចំណែក​ជួយ​សហគ្រិន​ និង​សហគ្រាស​ដែល​មាន​សក្តា​នុ​ពល​ខ្ពស់​ក្នុង​ការបង្កើត​ប្រាក់ចំណេញ​ និង​មាន​សមត្ថភាព​ដឹកនាំ​គ្រប់គ្រង​ចាត់ចែង​អាជីវកម្ម​មាន​លក្ខណៈ​ស្តង់ដារ​ឱ្យ​ទទួល​បាន​ប្រភព​ទុន​មិន​ចេះ​រីងស្ងួត​ និង​មាន​ភាព​បត់បែន​ខ្ពស់​ដើម្បី​ពង្រីក​អាជីវកម្ម​បង្កើន​ប្រាក់ចំណេញ​របស់​ខ្លួន​ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ច្រើន​។
លោក​បន្ត​ថា​ទន្ទឹម​នឹង​នោះ​ដែរ​ក៏​ផ្តល់​ឱកាស​ដល់​ប្រជាជន​សាធារណៈ​ទូទៅ​ដែល​មាន​លុយ​ទំនេរ​តិច​ក្តី​ច្រើន​ក្តី​អាច​ចូលរួម​វិនិយោគ​ក្នុង​គម្រោ​ងធំៗ​ ដែល​មាន​សក្តា​នុ​ពល​ចំណេញ​ខ្ពស់​ស្របច្បាប់​តម្លាភាព​ និង​មាន​ប្រព័ន្ធ​គ្រប់គ្រង​ហានិភ័យ​ច្បាស់លាស់​។
លោក​ក៏បាន​លើកឡើង​ផង​ដែរ​ថា​ សម្រាប់​បងប្អូន​សហគ្រិន​ដែល​ធ្វើការ​ប្រមូល​ទុន​វិនិយោគ​រួម​នៅក្នុង​វិស័យ​អចលនទ្រព្យ​កន្លងមក​ ដែល​មិន​មាន​ភាព​ស្របច្បាប់​ក្នុង​ការ​ប្រមូល​ទុន​វិនិយោគ​អាច​ពិភាក្សា​គ្នា​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន​ស៊ី​អ៊ី​អូ​ម៉ាស្ទ័​រក្លឹប​អ៊ិ​នវេ​សម៉ិ​នម.ក​ (CEO​ Master​ Club​ Investment​ Plc​.)ដើម្បី​ក្លាយជា​ដៃ​គូរ​ស្របច្បាប់​ជាមួយគ្នា​បាន​។
ក្នុងរយៈពេល១០ឆ្នាំ​កន្លងទៅ​នេះ​ CEO​ Master​ Club​ បាន​បណ្ដុះបណ្ដាល​សហគ្រិន​កម្ពុជា​រាប់​ម៉ឺន​នាក់​ និង​មាន​សមាជិក​ម្ចាស់​អាជីវកម្ម​ពេញ​មួយ​ជីវិត​ជាង​ ១,០០០នាក់​ ដែល​គ្រប់គ្រង​អាជីវកម្ម​ប្រមាណ​ ២,០០០ក្រុមហ៊ុន​កំពុង​ប្រតិបត្តិ​ការ​អាជីវកម្ម​ជា​ទឹកប្រាក់​ប្រមាណ​ជាង​ ១,០០០លាន​ដុល្លារ​ក្នុង​មួយឆ្នាំ​ និង​បង្កើត​ការងារ​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​ប្រមាណ​ ១០ម៉ឺន​នាក់​៕