សម្តេច​តេជោ​៖ ក្រុមហ៊ុន​តម្លើង​រថយន្ត​ជាច្រើន​បាន​នឹង​កំពុង​មក​បោះទីតាំង​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​
ភ្នំ​ពេញៈ​ សម្តេច​តេជោ​ហ៊ុន​ សែន​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​កម្ពុជា​ ក្រុមហ៊ុន​តម្លើង​រថយន្ត​ជាច្រើន​បាន​ និង​កំពុង​មក​បោះទីតាំង​នៅក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ដើម្បី​នាំចេញ​ទៅកាន់​ប្រទេស​នៅក្នុង​តំបន់​ និង​ពិភពលោក​។
សម្តេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ មានប្រសាសន៍​នៅក្នុង​ពិធី​ប្រគល់​សញ្ញាប័ត្រ​ដល់​និស្សិត​នៃ​សាកល​វិទ្យាល័យ​ភូមិន្ទ​និ​តិ​សាស្ត្រ​ និង​វិទ្យាសាស្ត្រ​សេដ្ឋកិច្ច​ កាលពី​ថ្ងៃទី​ ២៧​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​ ២០១៩​ ម្សិលមិញ​នេះ​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ បណ្តា​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​រថយន្ត​នានា​ បាន​នឹង​កំពុង​មក​កម្ពុជា​។
សម្តេច​តេជោ​បន្ត​ថា​ “ក្រៅពី​នេះ​ ក៏​មាន​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​ម៉ូតូ​ក៏​មក​ស្រុកខ្មែរ​ ។ ឡាន​ក៏​មក​ផ្គុំ​នៅក្នុង​ស្រុកខ្មែរ​ រួចហើយ​ក៏​នាំចេញ​ទៅវិញ​ ឬក៏​ផ្គត់ផ្គង់​នៅក្នុង​ស្រុក​”។ សម្តេច​បន្ថែម​ថា​ “យើង​មិនទាន់​មាន​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​រថយន្ត​ ​បើ​ទោះបី​យើ​មាន​ក៏​គ្មាន​អ្នកទិញ​ដែរ​ដោយសារតែ​ខ្មែរយើង​ពិបាក​ ដែល​មាន​ផលិតផល​ហើយ​ យើង​មិន​ទិញ​ប្រើប្រាស់​”។
សម្តេច​តេជោ​ធ្លាប់​បាន​លើ​ឡើង​កាលពី​កន្លងមក​នេះ​ដែរ​ថា​ ការ​វិនិយោគ​លើ​រោងចក្រ​តម្លើង​រថយន្ត​ និង​ផលិត​គ្រឿង​បំណែក​រថយន្ត​ នៅក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ វា​ជា​ជោគ​ ជ័យ​មួយទៀត​ស្រប​ទៅ​នឹង​គោលនយោបាយ​ឧស្សាហកម្ម​កម្ពុជា​ ២០១៥​-២០២៥​។ មិន​ត្រឹមតែ​ប៉ុណ្ណោះ​ កម្ពុជា​ពិតជា​មោទនភាព​ណាស់​ ដែល​មាន​រោងចក្រ​តម្លើង​រថយន្ត​នៅក្នុង​ស្រុក​បែបនេះ​ ក្នុង​ការ​បំពេញ​តម្រូវការ​អ្នកប្រើ​ប្រាស់​ និង​ជា​ការ​ផ្តល់​ការងារ​ដល់​ពលរដ្ឋ​យើង​ផង​ដែរ​៕