ព្រឹត្តិការណ៍ប្រណាំងកង់លំដាប់ពិភពលោកដែលធ្វើជាលើកដំបូងបានលើកកម្ពស់កិត្យានុភាពកម្ពុជាលើឆាកអន្តរជាតិ
​​កែប​ ​៖​ ​ព្រឹត្តិ​ការណ៍​ប្រណាំង​កង់​ពិភពលោក​ ​នៅ​តំបន់ឆ្នេរ​សមុទ្រ​កម្ពុជា​ ​លើក​ទី១​ ​បាន​បញ្ចប់​ជាស្ថាពរ​ហើយ​ ​ក្រោយ​ដំណើរការ​ប្រកួត​រយៈពេល៣ថ្ងៃ​ ​ក្នុង​នោះ​កីឡាករ​ឡាវ​ ​ជា​អ្នក​គ្រង​ជើងឯក​ប្រណាំង​កង់​ពិភពលោក​ ​រយៈពេល៣ថ្ងៃនេះ​ ​បន្ទាប់ពី​បូក​ពិន្ទុសរុប​បាន​ខ្ពស់​ជាងគេ​។​
ការ​ប្រណាំង​ឆ្លងកាត់៤ខេត្ត​ ​រួមមាន​ខេត្តកោះកុង​ ​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ ​ខេត្តកំពត​ ​និង​ខេត្ត​កែប​នេះ​ ​មាន​ចម្ងាយផ្លូវ​សរុប៤៥៤.៦គីឡូម៉ែត្រ​។​
សម្រាប់​ពិធី​បញ្ចប់​ព្រឹត្តិ​ការណ៍​ប្រណាំង​កង់​ពិភពលោក​នេះ​ ​បាន​ធ្វើឡើង​ក្រោម​វត្តមាន​ឯកឧត្តម​ ​ថោង​ ​ខុន​ ​រដ្ឋ​មន្ដ្​រី​ក្រសួងទេសចរណ៍​ ​និង​ជា​ប្រធាន​ ​NOCC​ ​ឯកឧត្តម​ ​ប៉ាន​ ​សូរ​ស័ក្ដិ​ ​រដ្ឋ​មន្ដ្​រី​ក្រសួង​ពាណិជ្ជកម្ម​ ​និង​ជា​ប្រធាន​សហព័ន្ធ​កីឡា​ទោចក្រយាន​កម្ពុជា​ ​លោក​ ​Bruno​ ​Bodard​ ​អគ្គ​នាយ​ក្លឹប​ឆ្នេរសមុទ្រ​ ​ដែល​ស្អាត​បំផុត​លើ​ពិភពលោក​ ​និង​លោក​ ​កែន​ ​សត្ថា​ ​អភិបាលខេត្ត​កែប​ ​រួម​ទាំង​គណៈកម្មការ​បច្ចេកទេស​មក​ពី​សហព័ន្ធ​កីឡា​ប្រណាំង​កង់​អន្ដរ​ជាតិ​ ​(​UCI​)​ ​ក្រុមការងារ​ ​និងកីឡា​ករ​ជាតិ​-​អន្ដរ​ជាតិ​ផង​ដែរ​។​