ការចរចា​ប្រាក់ឈ្នួល​៖ តួលេខ​កាន់តែ​ខិត​ជិត​ចូលគ្នា​ តំណាង​កម្មករ​និយោជិត​ស្នើ​ ១៩៥ដុល្លារ​ និយោជក​សុំ១៨៦ដុល្លារ​ ខណៈ​រាជរដ្ឋាភិបាល១៨៧ដុល្លារ​
ភ្នំពេញ​៖ ក្នុង​ការចរចា​បន្ត​សម្រាប់​ការដំឡើង​ប្រាក់ឈ្នួល​អប្បបរមា​ដល់​កម្មករ​កាត់ដេរ​សំលៀកបំពាក់​ និង​ស្បែកជើង​កម្ពុជា​ឆ្នាំ២០២០​ នៅ​ថ្ងៃទី១៨​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ២០១៩ម្សិលមិញ​នេះ​ ភាគី​សហជីព​ដែល​តំណាង​ឱ្យ​កម្មករ​ បាន​ស្នើសុំ​តួលេខ១៩៥ដុល្លារ​ក្នុង១ខែ​ ខណៈ​ដែល​និយោជក​សុំ​ត្រឹម១៨៦ដុល្លារ​ ហើយ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ស្នើ១៨៧ដុល្លារ​។
លោក​ ហេង​ សួរ​ តំណាង​ភាគី​រដ្ឋាភិបាល​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ភាគី​នី​មួយ​ៗនៃ​ក្រុមប្រឹក្សា​ជាតិ​ប្រាក់ឈ្នួល​អប្បបរមា​ បាន​ប្រកាស​នូវ​គោលជំហរ​ចុងក្រោយ​រៀងខ្លួន​ ដែល​ក្នុង​នោះ​ភាគី​តំណាង​និយោជក​បាន​ស្នើសុំ​តួលេខ​ ១៨៦ដុល្លារ​អាមេរិក​ រី​ឯភាគី​តំណាង​កម្មករ​និយោជិត​ បាន​ស្នើសុំ​តួលេខ​ ១៩៥ដុល្លារ​អាមេរិក​និង​ ភាគី​រាជរដ្ឋាភិបាល​បាន​ដាក់​តួលេខ​ ១៨៧ដុល្លារ​អាមេរិក​ ជា​ប្រាក់ឈ្នួល​អប្បបរមា​ សម្រាប់​ឆ្នាំ​ ២០២០​»។
លោក​បន្ត​ថា​ យ៉ាងណាក៏ដោយ​តួលេខ​នេះ​ កាន់តែ​ខិត​ជិត​ចូលគ្នា​ ខ្លាំង​ជាង​ការចរចា​កាលពី​ថ្ងៃទី១២​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ២០១៩​។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា​តួលេខ​នេះ​នឹង​ដា​ក់​ស្នេី​ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ជាតិ​ប្រាក់ឈ្នួល​អប្ប​បរ​មា​ដេីម្បី​ពិនិត្យ​ ​និង​សម្រេច​ តាម​នីតិវិធី​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ប្រាក់ឈ្នួល​អប្បបរមា​ ​នៅ​ថ្ងៃទី​ ​២០​ ​ខែកញ្ញា​ ​ឆ្នាំ២០១៩​ នេះ​៕