CDC ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា
ភ្នំពេញ​ ៖ បន្ទាប់ពី​ពិនិត្យមើល​លើ​កិច្ច​សំណើ​ស្នើសុំ​វិនិយោគ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ចំនួន២ក្នុង​ការបង្កើត​រោងចក្រ​ ដែល​មាន​ទីតាំងនៅ​ក្នុង​ខេត្តកណ្តាល​ កាលពី​ពេល​កន្លងទៅ​ គណៈកម្មាធិការ​វិនិយោគ​កម្ពុជា​នៃ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ បានសម្រេច​ចេញ​វិញ្ញាបនបត្រ​ ចុះបញ្ជី​ជាស្ថាពរ​ជូន​ដល់​ក្រុមហ៊ុន​ទាំង២​ ដែល​មាន​ទំហំ​ទឹកប្រាក់​ជាង៦លាន​ដុល្លារ​។
ក្រុមហ៊ុន​ដែល​ទទួល​បាន​សិទ្ធិ​អនុញ្ញាត​ដំណើរ​ប្រតិបត្តិ​ការ​លើ​ការ​វិនិយោគ​នៅក្នុង​ខេត្តកណ្តាល​ចំនួន២​ រួមមាន​ ៖
១- ក្រុមហ៊ុន​ HONGFAXIANG​ INDUSTRIAL​ CO​., LTD​” គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​ផលិត​កាបូប​គ្រប់​ប្រភេទ​ និង​គ្រឿងផ្សំ​កាបូប​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ព្រៃ​គោ​ ឃុំ​លំហាច​ ស្រុក​អង្គស្នួល​ ខេត្តកណ្តាល​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ៣,៩លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ២.៥២៧កន្លែង​។
២- ក្រុមហ៊ុន​ M.H.K.Y​ Manufactures​ CO​., LTD​” គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​ផ្គុំ​ដំឡើង​ម៉ូតូ​ និង​ម៉ូតូ​កង់​បី​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ឫស្សីជ្រោយ​ ឃុំ​ឫស្សីជ្រោយ​ ស្រុក​មុខកំពូល​ ខេត្តកណ្តាល​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ២,២លាន​ដុល្លារ​ អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ៩១កន្លែង​ ៕