សម្តេច​តេជោ​ នឹង​ទៅ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី៣៥​ នៅ​ប្រទេស​ថៃ​នា​ថ្ងៃសៅរ៍​នេះ​
​ភ្នំពេញ​៖ សម្តេច​តេជោ​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ ហ៊ុន​ សែន​ នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ជាន់ខ្ពស់​អញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី៣៥​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្តទៅ​ក្រោម​មូលបទ​ «ជំរុញ​ភាពជា​ដៃគូ​សម្រាប់​ចីរភាព​» នៅ​ទីក្រុង​បាងកក​ ប្រទេស​ចាប់ពី​ថ្ងៃទី០២​ ដល់​ថ្ងៃទី​ ០៥​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០១៩ខាងមុខនេះ​។
យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​របស់ក្រ​សួង​ការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិ​ការអន្តរជាតិ​ ចេញផ្សាយ​នៅ​ថ្ងៃទី​ ៣០​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​ ២០១៩​ នេះ​ បានឱ្យ​ដឹង​ថា​ ​សម្តេច​តេជោ​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ និង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​ដូច​ខាងក្រោម​៖កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី​ ៣៥​ ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​-ចិន​ លើក​ទី២២​ កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​-ឥណ្ឌា​ លើក​ទី​ ១៦​ ឮកិច្ចប្រជុំ​ កំពូល​អាស៊ាន​-អង្គការសហប្រជាជាតិ​លើក​ទី​ ១០​ ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​បូក​បី​លើក​ទី​ ២២​ កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​-សហរដ្ឋអាមេរិក​លើក​ទី​ ៧ ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ី​បូព៌ា​លើក​ទី១៤​ កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​-ជប៉ុន​លើក​ទី២២​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ភាពជា​ដៃគូ​សេដ្ឋកិច្ច​ទូលំទូលាយ​ក្នុង​តំបន់​លើក​ទី​ ៣។
អញ្ជើញ​អមដំណើរ​សម្តេច​តេជោ​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ រួមមាន​ លោក​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ ឧបនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​ការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិ​ការអន្តរជាតិ​ លោក​ ប៉ាន​ សូរ​ស័ក្តិ​ រដ្ឋមន្ត្រី​ពាណិជ្ជកម្ម​ លោក​ ហង់​ ជួន​ ណា​រ៉ុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និងកីឡា​ព្រមទាំង​ឥស្សរជន​ជាន់ខ្ពស់​នៃ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ និង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ធុរកិច្ច​នៃ​សភា​ពាណិជ្ជកម្ម​កម្ពុជា​ផង​ដែរ​។
ស្រប​ពេល​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី៣៥​ នេះ​ សម្តេច​តេជោ​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ក៏​នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ និង​កម្មវិធី​មួយចំនួន​ផ្សេងទៀត​ ដូច​ខាងក្រោម​៖ ជំនួប​រវាង​ប្រមុខរដ្ឋ​/រដ្ឋាភិបាល​អាស៊ាន​បូក​បី​ និង​ក្រុមប្រឹក្សា​ពាណិជ្ជកម្ម​អាស៊ី​បូព៌ា​ ​អាហារ​ថ្ងៃត្រង់​ពិសេស​ស្តី​ពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​ និង​ កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​មេគង្គ​-ជប៉ុន​ លើក​ទី​ ១១​ (អាហារ​ការងារ​ពេលល្ងាច​)។
ក្នុងអំឡុងពេល​ស្នាក់នៅ​ទីក្រុង​បាងកក​ សម្តេច​តេជោ​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ គ្រោង​នឹង​មាន​ជំនួប​ទ្វេភាគី​ជាមួយ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ និង​ឥស្សរជន​មក​ពី​ប្រទេស​ជាស​មា​ជិ​កអាស៊ាន​ និង​ប្រទេស​ដៃគូ​សន្ទនា​អាស៊ាន​ ផង​ដែរ​។
សម្តេច​តេជោ​ នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កម្មវិធី​អាហារ​ការងារ​ពេលព្រឹក​ជាមួយ​លោក​ ង្វៀង​ សួន​ហ៊ុ​ក នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​វៀតណាម​ និង​លោក​ ថង​លូន​ ស៊ី​ស៊ូ​លី​ត នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ឡាវ​ ។
ក្នុង​ការ​ត្រៀម​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី​ ៣៥​ និង​កិច្ចប្រជុំ​ កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​ លោក​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ ឧបនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ នឹង​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​ក្រុមប្រឹក្សា​សហគមន៍​នយោបាយ​-សន្តិសុខ​អាស៊ាន​លើក​ទី​ ២០​ កិ​ច្ច​ប្រ​ជក្រុ​ប្រឹក្សា​សម្របសម្រួល​អាស៊ាន​លើក​ទី​ ២៤​ និង​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​លិខិតុបករណ៍​នៃ​ការ​ចូល​ជា​ភាគី​នៃ​សន្ធិសញ្ញា​មិត្តភាព​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការ​នៅក្នុង​តំបន់​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍​ (TAC​) ដោយ​ប្រទេស​អាល្លឺម៉ង់​ និង​ប្រទេស​បារ៉ែន​ ដែល​ប្រព្រឹត្តិ​ទៅ​នៅមុខ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​៕