រដ្ឋាភិបាល​អនុម័ត​គម្រោង​វិនិយោគ​ចំនួន២​ មានតម្លៃ​ជាង​ ៦ លាន​ដុល្លារ​នៅ​ភ្នំពេញ​ និង​កំ​ពង់់​ស្ពឺ​
​ភ្នំពេញ​៖ រដ្ឋាភិបាល​តាមរយៈ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ (CDC​) បាន​អនុម័ត​គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​ចំនួន​ ២ ដែល​មានតម្លៃ​ប្រមាណ​ ៦,២​ លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ នៅ​ទីក្រុង​ភ្នំពេញ​ និង​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​។
យោង​តាម​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ​របស់​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ (CDC​) នៅ​ថ្ងៃទី​ ៣១​ តុលា​ ឆ្នាំ​ ២០១៩​ នេះ​ បានឱ្យ​ដឹង​ថាតាម​សំណើសុំ​វិនិយោគ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ គណៈកម្មាធិការ​វិនិយោគ​កម្ពុជា​ នៃ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ បានសម្រេច​ចេញ​វិញ្ញា​បន​ប័ត្រ​ចុះបញ្ជី​ជាស្ថាពរ​ ជូន​ដល់​ក្រុមហ៊ុន​ដូច​ខាងក្រោម​៖
១- “SUNRISE​ FASHION​ (CAMBODIA​) CO​., LTD​”គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​សម្លៀកបំពាក់​ ស្រោមខ្នើយ​ និង​ស្រោមពូក​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ផ្លូវជាតិ​លេខ៣​ ភូមិ​ពោធិ៍​អង្គ្រង​ ស្រុក​បរ​សេដ្ឋ​ ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ៣,៥លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ១.២៥៥កន្លែង​។
២- “YONG​ LI​ HUA​ DEVELOPMENT​ CO​., LTD​” គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​សម្លៀកបំពាក់​ ស្រោមដៃ​ មួក​ និង​កាបូបយួរ​ដៃ​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ត្រពាំង​ក្រសាំង​ សង្កាត់​ត្រពាំង​ក្រសាំង​ ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ២,៧លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ៨២៨កន្លែង​៕