ក្រុមហ៊ុន​ចិន​ធំៗ​ ចំនួន៣៥​ ចាប់អារម្មណ៍​លើ​ការ​វិនិយោគ​ក្នុងទឹក​ដី​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​
កំពង់ស្ពឺ​៖ ក្រុម​ហ៊ុន​ធំៗ​ ចំនួន៣៥​ មក​ពីសា​ធារ​ណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​បាន​ចុះ​មក​សិក្សា​ស្វែងយល់​ពី​ឱកាស​សម្រាប់​វិនិយោគ​ និង​បណ្តាក់​ទុន​វិនិយោគ​នៅក្នុង​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ ។
លោក​ វ៉ី​ សំណាង​ អភិបាល​ នៃ​គណៈ​អភិបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ នៅក្នុង​ជំនួប​ជាមួយ​គណៈប្រតិភូ​មក​ពីសា​ធារ​ណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​នៅ​ថ្ងៃទី២៧​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០១៩​ បានឱ្យ​ដឹង​អំពើ​ស្ថានភាព​រួម​របស់​រដ្ឋបាល​ខេត្ត​ សក្កា​នុ​ពល​នានា​ និង​ក្រុមហ៊ុន​នានា​ដែល​កំពុងធ្វើការ​វិនិយោគ​នៅក្នុង​ខេត្ត​ ដែល​មានការ​ទទួលស្គាល់​ និង​បានច្បាប់​អនុញ្ញាត​ដោយក្រុម​ប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍ​កម្ពុជា​ (CDC​)។
លោក​បន្ត​ថា​ ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​កំពុង​ត្រូវការ​អ្នក​វិនិយោគិន​បន្ថែម​ទៀត​ ដើម្បី​អភិវឌ្ឍន៍​ខេត្ត​ ហើយ​ផ្តល់​ទីផ្សារ​ការ​រងា​រនៅ​នឹង​កន្លែង​ជាច្រើន​ដល់​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ មានការ​ងារ​ធ្វើ​ មាន​ជីវភាព​ធូ​ធារ​ កាត់បន្ថយ​ការ​ចំណាកស្រុក​ បង្កើន​ជីវភាពរស់នៅ​ជួបជុំ​គ្រួសារ​ ឱ្យ​កាន់​តែ​ប្រសើ​ឡើង​ ស្រប​ពេល​ដែល​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​កំពុង​ក្លាយជា​ជង្រុក​របស់​អ្នក​វិនិយោគ​ផង​ដែរ​ ។
លោក​អភិបាលខេត្ត​បាន​សំណូមពរ​ដល់​គណៈប្រតិភូ​ចិន​ ជួយ​ដល់​ភាគី​កម្ពុជា​ក្នុង​ការ​វិនិយោគ​លើ​វិស័យ​កសិកម្ម​ វិស័យ​ឧស្សាហកម្ម​ ពាណិជ្ជកម្ម​ ប្រកបដោយ​គុណភាព​និង​ប្រសិទ្ធិ​ភាព​ ដើម្បី​លើកស្ទួយ​ជីវភាព​ប្រជាជន​ក្នុង​ខេត្ត​មាន​ជីវភាព​កាន់តែ​រីក​ចំរើន​ឡើង​។
គណៈប្រតិភូ​បាន​រីករាយ​និង​ទទួល​សំណូមពរ​របស់​ឯកឧត្តម​អភិបាលខេត្ត​ យក​ទៅ​សិក្សា​បន្ថែម​ និង​ណែនាំ​កៀងគរ​អ្នក​វិនិយោគ​លើ​គ្រប់​វិស័យ​មក​អភិវឌ្ឍន៍​នៅ​លើទឹក​ដី​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ឲ្យ​មានការ​រីក​ចំរើន​បន្ថែម​ទៀត​និង​បន្ត​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការ​ជាមួយគ្នា​ជា​ដៃគូ​ល្អ​នា​ពេល​អនា​គត់​។
លោក​អភិបាលខេត្ត​បាន​ថ្លែងអំណរគុណ​ដល់​ក្រុមហ៊ុន​ចិន​មួយចំនួន​ដែល​បាន​វិនិយោគ​នៅ​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​កន្លងមក​និង​បន្ត​សហការ​គ្នា​រកស៊ី​ជាមួយគ្នា​ធ្វើឲ្យ​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​មានការ​អភិវឌ្ឍន៍​កាន់តែ​រី​ចំរើន​តទៅ​៕