ព្រះសីហនុៈ នៅក្នុងឆ្នាំ២០១៩នេះ សម្រាប់ការប្រមូលពន្ធទៅលើមធ្យោបាយដឹកជញ្ជូនគ្រប់ប្រភេទនៅទូទាំងខេត្តព្រះសីហនុ មានចំនួនប្រមាណជិត២លានដុល្លារអាមេរិក ខណៈចំនួនយានយន្តសរុបជាង១៣០០០គ្រឿង។
ប្រធានសាខាពន្ធដារខេត្តព្រះសីហនុ លោកសន ស៊ីផល បានមានប្រសាសន៍ឱ្យដឹង នៅថ្ងៃទី១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩នេះថា ការប្រមូលពន្ធលើមធ្យោបាយដឹកជញ្ជូនគ្រប់ប្រភេទប្រចាំឆ្នាំ ២០១៩ គឺចាប់ពីខែមិថុនា រហូតដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១៩ សាខាពន្ធដារខេត្តព្រះសីហនុ ប្រមូលពន្ធលើមធ្យោបាយដឹកជញ្ជូនបានចំនួន ១៣,០៦៩គ្រឿង និងបា្រក់ពន្ធមានចំនួន ៧, ០៦៩,៥៣០០០០រៀល ស្មើនឹងជិត២លានដុល្លារ។ បើប្រៀបធៀបរយៈពេលដូចគ្នាឆ្នាំ២០១៨ មានការកើនឡើងរថយន្ត១២៥៨គ្រឿង ស្មើនឹង ១០,៦៥ ភាគរយ និងប្រាក់ពន្ធកើនឡើង១,៤០២, ៣៩០,០០០រៀល ស្មើ ២៤.៧៤ភាគរយ។
ចាប់ពីខែមករា ឆ្នាំ២០២០ ខាងមុខ មន្ត្រីសាខាពន្ធដារនឹងសហការជាមួយសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធ ចុះត្រួតពិនិត្យលើមធ្យោ បាយដឹកជញ្ជូនគ្រប់ប្រភេទ ដែលធ្វើចរាចរណ៍លើដងផ្លូវសាធារណៈក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ដើម្បីប្រមូលថវិកាជូនជាតិ។ ឆ្នាំ២០១៨ ក្រោយពេលបិទបញ្ចប់ការបង់ពន្ធលើមធ្យាបាយដឹក ជញ្ជូនរួចមក មន្ត្រីសាខាពន្ធដា សហការជាមួយសមត្ថកិច្ច ចុះត្រួតពិនិត្យ រកឃើញយានយន្ត គ្រប់ប្រភេទបានជាង២០០គ្រឿង ដែលមិនបានចូលមកបង់ពន្ធ និងធ្វើការផាកពិន័យបានចំនួនជាង១០០លានរៀល។
លោក សន ស៊ីផល បន្តថា ដោយសារបច្ចុប្បន្នប្រជាពលរដ្ឋមានការយល់ដឹងកាន់តែច្រើនអំពីកាតព្វកិច្ចបង់ពន្ធគ្រប់ប្រភេទ ពួកគាត់បាននាំគ្នាចូលមកបង់ពន្ធនៅតាមសាខាពន្ធដារ និងតាមធនាគារ ដែលបានធ្វើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយ អគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដា មានដូចជា ធនាគារអេស៊ីលីដា ធនាគាសាធារណ: ធនាគារកាណាឌីយ៉ា ធនាគាវឌ្ឍនៈ និងធនាគារ ANZ ។
កាលពីឆ្នាំ២០១៨ សាខាពន្ធដារខេត្តព្រះសីហនុ ប្រមូលពន្ធលើមធ្យោបាយដឹកជញ្ជូនគ្រប់ប្រភេទបានចំនួន១១,៨១១គ្រឿង និងប្រាក់ពន្ធចំនួន ៥៦៦៧, ១៥០,០០០រៀល៕