ក្រុមហ៊ុន​ Toyota​ Tsusho​ Corp​ នឹង​សាងសង់​រោងចក្រ​ជួល​ទី២​ នៅ​ជាប់​ព្រំដែន​កម្ពុជា​ និង​ថៃ
ភ្នំពេញ​៖ ក្រុមហ៊ុន​ Toyota​ Tsusho​ Corp​ នឹង​សាងសង់​រោងចក្រ​ជួល​ទី​ ២ នៅ​កម្ពុជា​ដើម្បី​គាំទ្រ​ដល់​អាជីវកម្ម​ជប៉ុន​ដែល​កំពុង​ពង្រីក​ខ្លួន​ចូល​ទៅ​ទីផ្សារ​ថៃ​ដែល​នៅ​ជិតខាង​។
ក្រុមហ៊ុន​បុត្រ​សម្ព័ន្ធ​ Techno​ Park​ Poi​ Pet​ Pvt​ Co​ របស់​ក្រុមហ៊ុន​ Toyota​ Tsusho​ បាន​ចុះ​កិច្ចសន្យា​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន​ Sanco​ Cambo​ Investment​ Group​ Co​ ដែល​ប្រតិបត្តិ​ការ​តំបន់​សេដ្ឋកិច្ច​ពិសេស​នៅ​ប៉ោយប៉ែត​។
នៅ​ទីប្រជុំជន​ចម្ងាយ​ ៤ ម៉ោង​ពីទី​ក្រុង​បាងកក​ ផ្ទះ​ពាណិជ្ជកម្ម​ជប៉ុន​បាន​ចាប់ផ្តើម​សាងសង់​រោងចក្រ​ជួល​ទំហំ​ ៨,០០០​ ម៉ែត្រការ៉េ​ដែល​មានឈ្មោះ​ថា​ Techo​ Park​ នៅ​លើ​ផ្ទៃដី​ប្រមាណ​ ១៦,០០០​ ម៉ែត្រការ៉េ​នៅ​ខែ​នេះ​ហើយ​ការ​បញ្ចប់​នៅ​ខែ​ សីហា​ ឆ្នាំ​ ២០២០​។ ចំនួន​ទឹកប្រាក់​នៃ​ការ​វិនិយោគ​នៅក្នុង​គម្រោង​នេះ​មិនបាន​បង្ហាញ​ទេ​។
លោក​ Naoto​ Sugita​ អនុប្រធាន​គ្រប់គ្រង​តំបន់​ Techno​ Park​ បាន​ប្រាប់​កាសែត​ NNA​ របស់​ជប៉ុន​ថា​ ក្រុង​ប៉ោយប៉ែត​ដែល​មាន​ព្រំប្រទល់​ជាប់នឹង​ប្រទេស​ថៃ​បាន​ក្លាយជា​មូលដ្ឋាន​មួយ​ដែល​ក្រុមហ៊ុន​ផលិត​របស់​ជប៉ុន​ផ្ទេរ​ផ្នែក​ខ្លះ​នៃ​ដំណើរការ​ផលិតកម្ម​របស់​ពួកគេ​ពី​ប្រទេស​ថៃ​ដែល​ពួកគេ​កំពុង​ប្រឈម​នឹង​បញ្ហា​ដូចជា​ការដំឡើង​ប្រាក់ឈ្នួល​ និង​ការគ្រប់គ្រង​ការងារ​។ រោងចក្រ​ជួល​នេះ​ក៏​នឹង​ផ្តល់​ជូន​នូវ​សេវាកម្ម​ដូចជា​បុគ្គលិក​ អប់រំ​ ដឹក​ជញ្ចូន​ ការ​ឈូស​ឆាយ​គយ​។
ក្រុមហ៊ុន​ Toyota​ Tsusho​ ក៏​នឹង​ពិចារណា​សាងសង់​រោងចក្រ​ជួល​មួយផ្សេងទៀត​ដោយ​ផ្អែកលើ​តម្រូវការ​។នៅក្នុង​តំបន់​តែមួយ​ ក្រុមហ៊ុន​ Toyota​ Tsusho​ បាន​សាងសង់​រោងចក្រ​ជួល​ដំបូង​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០១៦​ ដែល​មាន​ក្រុមហ៊ុន​ចំនួន​ ៥ ចូលរួម​ក្នុង​ការផលិត​គ្រឿងបន្លាស់​រថយន្ត​ គ្រឿង​អេ​ឡិច​ត្រូ​និច​ ផលិតផល​ដែក​ក្នុងចំណោម​របស់​ផ្សេងទៀត​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ដំណើរការ​៕