ក្រុមហ៊ុនកាណាដាមួយនឹងបន្ថែមទុន៤,៦លានដុល្លារពង្រីកការរុករករ៉ែមាស នៅខេត្តរតនគិរី
​ភ្នំ​ពេញៈ​ ​ក្រុមហ៊ុនAngkor​ ​Resources​ ​Corp​ ​បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​រក​ប្រាក់ចំណេញ​លើ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​អូ​យ៉ា​ដាវ​របស់​ខ្លួន​ ​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន​អភិវឌ្ឍន៍​កា​ណា​ដា​ហូ​មមី​អូ​យ៉ា​ដាវ​ ​(​Hommy​)​ ​ដើម្បី​ទទួល​បាន​ប្រយោជន៍​រហូតដល់៧០ភាគរយ​ចំពោះ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​អូ​យ៉ា​ដាវ​ ​ខេត្តរតនគិរី​ ​នៅ​ខាងជើង​របស់​ក្រុមហ៊ុនAngkor​ ​ជាមួយនឹង​ការ​វិនិយោគ​សរុប​ចំនួន៤,៦លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​។
​លោក​ ​Mike​ ​Weeks​ ​នាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន​ ​Angkor​ ​បាន​មានប្រសាសន៍​ថា​ ​“​យើង​រីករាយ​ដែល​បាន​ធ្វើការ​ម្តង​ទៀត​ ​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុនHommy​។​ ​ពួកគេ​ជា​ដៃគូ​អភិវឌ្ឍន៍​ដ៏​ល្អ​លើ​ក្រុង​បានលុង​”​។​ ​លោក​បន្ត​ថា​“​ទំនាក់ទំនង​របស់​តំបន់​អូ​យ៉ា​ដាវ​ចំពោះ​ការ​អភិវឌ្ឍ​នៅ​តំបន់​អណ្តូង​រ៉ែ​ក្រុមហ៊ុន​ ​Mesco​ ​គឺ​មានផល​ប្រយោជន៍​យ៉ាង​ខ្លាំង​ ​សម្រាប់​យើង​ទាំងពីរ​ ​ហើយ​យើង​រីករាយ​ក្នុង​ការ​បន្ត​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​នេះ​ជាមួយគ្នា​”​។​
​លោកAdrian​ ​G​.​ ​Mann​ ​នាយក​ ​និង​ជាទី​ប្រឹក្សា​បច្ចេកទេស​ដល់​ក្រុមហ៊ុន​ ​Hommy​ ​Oyadao​ ​Inc​ ​មាន​សុទិដ្ឋិនិយម​អំពី​ផែនការ​រុករ​ក​ភ្លាម​ៗ​សម្រាប់​អូយ​ដាវ​។​លោក​បាន​ថ្លែង​ថា​ ​“​កន្លែង​រុករក​រ៉ែ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ ​Mesco​ ​គឺ​ប្រហែល៤០០ម៉ែត្រ​ ​ពី​គោលដៅ​ខួង​ដំបូង​របស់​យើង​ដែល​ផ្អែកលើ​ម៉ាស៊ីនEMខ្លាំង​។​
​អាជ្ញាប័ណ្ណ​អូ​យ៉ា​ដាវ​ ​ស្ថិតនៅ​លើ​ផ្ទៃដី២២២​ ​គីឡូម៉ែត្រ​ក្រឡា​នៅ​ជិត​ព្រំដែន​ប្រទេស​វៀតណាម​ដែល​ដំណើរការ​នៅ​ខាងជើង​ ​និង​ខាងកើត​នៃ​តំបន់​អណ្តូង​រ៉ែ​របស់​ក្រុមហ៊ុនMesco​៕​