កម្ពុជា​ ឆែក​ចុះហត្ថលេខា​លើ​ឯកសារ​សំ​ខាន់​ៗចំនួន២​
ភ្នំ​ពេញៈ​ កម្ពុជា​ និង​សាធារណៈ​រដ្ឋ​ឆែក​បាន​ចុះ​អនុ​ស្ស​រណ​លើ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​សំខាន់​ចំនួន​ពីរ​ ក្នុង​កំឡុង​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​របស់​សម្តេច​តេជោ​ហ៊ុន​ សែន​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​កម្ពុជា​។
បន្ទាប់ពី​កិច្ច​ជំនួប​ពិភាក្សា​ទ្វេភាគី​ រវាង​សម្តេច​អគ្គមហាសេនា​បតី​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ និង​លោក​ Andrej​ Babis​ នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ឆែក​រួចមក​ រដ្ឋាភិបាល​នៃ​ប្រទេស​ទាំងពីរ​ បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​ ឯកសារ​សំ​ខាន់​ៗចំនួន​ពីរ​រួមមាន​ ទី១​) អនុ​ស្ស​រណះ​នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការ​ រវាង​ក្រសួងសុខាភិបាល​កម្ពុជា​ និង​ទីភ្នាក់ងារ​អនុវត្ត​គម្រោង​សុខាភិបាល​ឆែក​ VAMED​ ។
ទី២​ អនុ​ស្ស​រណះ​នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ រវាង​សភា​ពាណិជ្ជកម្ម​កម្ពុជា​ និង​សភា​ពាណិជ្ជកម្ម​ឆែក​។
ការ​ចុះហត្ថលេខា​នៃ​អនុស្សារ​ណះ​ទាំងពីរ​នេះ​ ជា​កា​របង្អុល​បង្ហាញ​ពី​បំណងប្រាថ្នា​របស់​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ប្រទេស​ ទាំងពីរ​ ក្នុង​ការពង្រីក​ចំណងមិត្តភាព​ និង​បន្ត​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការអភិវឌ្ឍន៍​ ដើម្បី​ផលប្រយោជន៍​នៃ​ ប្រជាជន​ទាំងពីរ​។
ក្នុង​ជំនួប​គ្នា​នោះ​ដែរ​ សម្តេច​តេជោ​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ បាន​គោរព​អញ្ជើញ​ លោកនាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ឆែក​ Andrej​ Babis​ មក​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​នៅ​កម្ពុជា​ តាម​ពេល​ដ៏​សមស្រប​។
នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ឆែក​ បាន​ទទួលយក​នូវ​ការ​អញ្ជើញ​ដោយ​សេចក្តី​រីករាយ​ និង​បាន​ថ្លែង​នូវ​អំណរគុណ​ជូន​ ចំពោះ​សម្តេច​តេជោ​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​ ចំពោះ​ការ​អញ្ជើញ​នេះ​៕