ក្រុមហ៊ុន​រ៉ែ​ធំ​មួយ​បាន​ពង្រីក​ទំហំ​វិនិយោគ​ដើម្បី​ពន្លឿន​ការរុករក​ប្រេង​ក្នុង​ប្លុក​ទី៨នៅ​កម្ពុជា​
ភ្នំពេញ​៖ ក្រុមហ៊ុន​ Angkor​ Resources​ Corp​ បាន​ប្រកាស​កាលពី​ម្សិលមិញ​ថា​ ក្រុមហ៊ុន​បុត្រ​សម្ព័ន្ធ​ EnerCam​បាន​ប្រមូល​ទុន ១​,០០០​,០០០​ ដុល្លារ​អាមេរិក​រហូតមកដល់​បច្ចុប្បន្ន​ ដើម្បី​ជំរុញ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ប្រេង​ និង​ឧស្ម័ន​ថ្មី​នៅ​កម្ពុជា​(ប្លុក​ប្រេង​ទី៨​) តាមរយៈ​ ការ​លក់​ភាគហ៊ុន​ឯកជន​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ថាម​ EnerCam​ Resources​ Singapore​ ដល់​វិនិយោគិន​អន្តរជាតិ​ដែល​មានការ​ទទួលស្គាល់​ជា​អន្តរជាតិ​។
ក្រុមហ៊ុន​ EnerCam​ Resources​ Singapore​ ជា​ក្រុមហ៊ុន​ឯកជន​មួយ​ដែល​បាន​ចុះបញ្ជី​នៅ​សឹង្ហ​បូរី​ ដោយក្រុម​ហ៊ុន​Angkor​ ដើម្បី​កាន់កាប់​កម្មសិទ្ធិ ១០០ភាគរយ​នៃ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​សម្បទាន​ប្រេង​ និង​ឧស្ម័ន​នៅ​កម្ពុជា​។
មុន​ពេល​ការ​លក់​ភាគហ៊ុន១០០ភាគរយ​ នៃ​ក្រុមហ៊ុន​EnerCam​សឹង្ហ​បូរី​ ត្រូវ​បាន​កាន់កាប់​ដោយក្រុម​ហ៊ុន​កាណាដា​ ដែល​ជា​កម្មសិទ្ធិ​គ្រប់គ្រង​ទាំងស្រុង​ដោយក្រុម​ហ៊ុន​ EnerCam​ Exploration​ Ltd​ ។ ទាំង​ភាគហ៊ុន​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ EnerCam​ Resources​ Singapore​ Pty​ Ltd​ និង​ក្រុមហ៊ុន​ EnerCam​ Exploration​ Ltd​ មិនមែន​ដាក់​ជួញដូរ​ជា​សាធារណៈ​ទេ​។
ក្រុមហ៊ុន ​EnerCam​ Exploration​ ជា​បុត្រ​សម្ព័ន្ធ​ក្រុមហ៊ុន​Angkor​ បាន​ផ្តល់​ថវិកា​រហូតដល់ ២​,៥លាន​ភាគហ៊ុន​ នៃ​ភាគហ៊ុន១០លាន​ដុល្លារ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ EnerCam​ សឹង្ហ​បូរី​សម្រាប់​លក់​ ក្នុង​តម្លៃ១ដុល្លារ​អាមេរិក​ក្នុង​មួយ​ហ៊ុន​ ដើម្បី​ផ្គត់ផ្គង់​ការ​ចំណាយ​នៅ​ដំណាក់កាល​ដំបូង​ និង​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ប្រេង​និង​ឧស្ម័ន​ការរុករក​ប្លុក​ទី៨​។ ភាគហ៊ុន​ទាំងនេះ​មិន​មាន​សម្រាប់​សាធារណៈ​ជន​ទេ​ ហើយ​ត្រូវ​គោរព​តាម​ល័ក្ខខ័ណ្ឌ​មួយចំនួន​ រួម​ទាំង​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការទិញ​។
ទុន​វិយោគ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើប្រាស់​ ដើម្បី​បង់ថ្លៃ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ និង​ទទួល​បាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មានស្រាប់​ក្នុង​ការរុករក​នៅ​ និង​ចំណាយ​ប្រតិបត្តិ​ការ​ទូទៅ​៕