ភ្នំពេញៈ CEO Master Club នឹងរៀបចំកម្មវិធី “រាត្រីស្រមោលសជួបជុំម្ចាស់អាជីវកម្មកម្ពុជា CEO Award 2019” នឹងនឹងប្រព្រឹត្តិទៅនៅថ្ងៃទី២៦ ខែតុលាឆ្នាំ ២០១៩ ខាងមុខនេះ នៅសណ្ឋាគារសុខាភ្នំពេញ។
លោក អោម សេងបូរ៉ា ស្ថាបនិក និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃ CEO Master Club បានឱ្យដឹងនៅថ្ងៃទី២៤ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០១៩ នេះ បានឱ្យដឹងថា កម្មវិធីនេះ មានសមាជិកគ្រួសារ CEO Master Club និងម្ចាស់អាជីវកម្មកម្ពុជា ចូលរួមប្រមាណ ១០០០នាក់ចូលរួម។
លោកបន្តថា ព្រឹត្តិការណ៍ដ៏ធំនេះ ក៏មានការអញ្ជើញផ្តល់កិត្តិយសជាអធិបតីពីឯកឧត្តមសេនីយ៍ឯក ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងកម្មវិធី“រាត្រីសមោលសជួបជុំម្ចាស់អាជីវកម្មកម្ពុជា CEO Award 2019” នេះផងដែរ។
ស្ថាបនិក CEO Master Club រូបនេះបានបញ្ជាក់ថា មកដល់ពេល CEO Master Club បានរៀបចំកម្មវិធីរាត្រីសមោលសជួបជុំម្ចាស់អាជីវកម្មកម្ពុជានេះ អស់រយៈពេល៦ឆ្នាំមកហើយចាប់តាំងពីឆ្នាំ២០១៤ ដើម្បីជំរុញលើកទឹកចិត្តដល់កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់សមាជិកគ្រួសារ CEO Master Club និងម្ចាស់អាជីវកម្មកម្ពុជា ដែលមានម្ចាស់អាជីវកម្មប្រមាណ១០០០នាក់ចូលរួមជារៀងរាល់ឆ្នាំ។
យោងតាមសេចក្តីជូនដំណឹងរបស់ CEO Master Club បានឱ្យដឹងថា កម្មវិធីរាត្រីស្រមោលសជួបជុំម្ចាស់អាជីវកម្មកម្ពុជា CEO Master Award 2019 រៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណង ដូចខាងក្រោម ទី១ លើកកម្ពស់សហគ្រិនភាពនៅកម្ពុជាឱ្យកាន់តែខ្លាំងក្លា ពង្រីកទំនាក់ទំនងធុរកិច្ច ដោះដូរពាណិជ្ជកម្មក្នុងចំណោមសហគ្រិនកម្ពុជា ឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ លើកទឹក ចិត្តសហគ្រិន ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងកសាងសមត្ថភាពរបស់ខ្លួនជាមួយ CEO Master Club ក្នុងការគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន តាមរយៈការផ្តល់ជូន Master CEO Award ។
ទី២ ទទួលស្គាល់ស្នាដៃសហគ្រិនឆ្នើមរបស់ CEO Master Club ដែលបានបង្ហាញពីលទ្ធផល នៃការរីកចំរើនអាជីវកម្មរបស់ខ្លួនគ្រប់គ្រងអាជីវកម្ម តាមរយៈការផ្តល់ជូន Outstanding CEO Award។
CEO Master Club គឺជាស្ថាប័នប្រមូលផ្តុំ និងបណ្តុះបណ្តាលម្ចាស់អាជីវកម្មខ្នាតតូច និងមធ្យមនៅកម្ពុជា ឱ្យក្លាយទៅ ជាអគ្គនាយក ដែលមានលក្ខណៈអាជីពនិងមានសមត្ថភាពខ្ពស់ ក្នុងការដឹកនាំគ្រប់គ្រងចាត់ចែងស្ថាប័នអាជីវកម្មរបស់ខ្លួន ពីតូចទៅធំ ពីលក្ខណៈគ្រួសារទៅស្តង់ដារ ៕