ភ្នំពេញ៖ ក្រុមហ៊ុន UTRUST Investment Co,.Ltd បានទទួលបានពានជ័យលាភីសហគ្រិនឆ្នើមប្រចាំឆ្នាំ២០១៩ (CEO AWARD 2019) ចំនួន ៤ នៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រារព្វខួប ១០ របស់ វិទ្យាស្ថាន CEO Master Club។
ពានរង្វាន់នេះ ជាពានរង្វាន់សហគ្រិនឆ្នើម ដែលឆ្លងកាត់ការប្រកួតប្រជែងក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនជាង ១០០០ ក្រុមហ៊ុននៅកម្ពុជា និងមានការវាយតម្លៃ ពីគណៈកម្មការឯករាជ្យ។
លោក ម៉ន សុខា ជា Chairman & CEO ក្រុមហ៊ុន UTRUST Investment Co,.Ltd បានឱ្យដឹងថា ក្រោយការវាយតម្លៃ និងពិនិត្យយ៉ាងល្អិតល្អន់ជាច្រើនដំណាក់កាលពីគណៈកម្មការឯករាជ្យ ដែលមានបេក្ខជនចូលរួមប្រកួតប្រជែងជាច្រើនរយនាក់កន្លងមក គណៈកម្មការបានសម្រេច និងប្រគល់ពានជ័យលាភី ជូនលោក ម៉ន សុខា ដូចជា៖
• Master CEO Award ពានជ័យលាភីសម្រាប់ទទួលស្គាល់និងលើកទឹកចិត្តសហគ្រិន
• Outstanding Entrepreneur Medal មេដៃទទួលស្គាល់សហគ្រិនលេចធ្លោ (Top 20)
• Outstanding CEO Award ពានជ័យលាភីទទួលស្គាល់សហគ្រិនឆ្នើម (Top10)
• Accounting Award ពានជ័យលាភីទទួលស្គាល់សហគ្រិនដែលបានរៀបចំរបៀបរបប និងស្តង់ដារគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុបានល្អ និងតម្លាភាពសម្រាប់ស្ថាប័ន (Top5) លោកបញ្ជាក់ទៀតថា ដើម្បីក្រុមហ៊ុនរីកចម្រើន និងជោគជ័យ គឺអាស្រ័យទៅលើកត្តា ៤ចំណុចដូចខាងក្រោម៖