អ្នកឧកញ៉ា​គិត​ ម៉េ​ងជួប​ប្រជុំ​យោបល់​ជាមួយ​អ្នក​ធុរកិច្ច​អាស៊ាន​ផ្តោត​លើ​ការ​វិ​វត្ត​ថ្មី​ៗនៃ​សេដ្ឋកិច្ច​ពាណិជ្ជកម្ម​អាស៊ាន​
ដោយ ​វល័ក្ខ​
ភ្នំ​ពេញៈ​ ប្រធាន​សភា​ពាណិជ្ជកម្ម​កម្ពុជា​ អ្នកឧកញ៉ា​ គិត​ ម៉េ​ងនិង​ជា​ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ធុរកិច្ច​អាស៊ាន​-កម្ពុជា​ នា​រសៀល​ថ្ងៃទី១​ ខែវិច្ឆិកា​នេះ​ បាន​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​សភា​ពាណិជ្ជកម្ម​កម្ពុជា​ អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិ​ច្ច​ប្រ​ជ៉ំ​ក្រុមប្រឹក្សា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ធុរកិច្ច​អាស៊ាន​ ស្តីអំពី​ការរៀបចំ​កិ​ច្ច​ប្រ​ជ៉ំ​កំពូល​ធុរកិច្ច​ និង​វិនិយោគ​អាស៊ាន​ (ABIS​) និង​កិ​ច្ច​ប្រ​ជ៉ំ​ពាក់ព័ន្ធ​ផ្សេងទៀត​ នៅ​ទីក្រុង​បាងកក​ ប្រទេស​ថៃ​។
កិ​ច្ច​ប្រ​ជ៉ំ​នេះ​ធ្វើឡើង​មុន​មួយថ្ងៃ​ នៃ​កិ​ច្ច​ប្រ​ជ៉ំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី៣៥​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​ ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្តទៅ​ក្រោម​មូលបទ​ “ជំរុញ​ភាពជា​ដៃគូ​សម្រាប់​ចីរភាព​”នៅ​ទីក្រុង​បាងកក​ ពី​ថ្ងៃទី២​ ដល់​ថ្ងៃទី៥​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០១៩​។
បណ្តា​ក្រុមប្រឹក្សា​ពិគ្រោះ​យោបល់​អាស៊ាន​ទាំងអស់​ ជួប​ប្រជុំ​គ្នា​ដើម្បី​ពិគ្រោះ​យោបល់​បង្ហាញ​ពី​ការ​វិ​វត្ត​ថ្មី​ៗអំពី​សេដ្ឋកិច្ច​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​លើកយក​បញ្ហា​ប្រឈម​នានា​នៅ​តាម​បណ្តា​ប្រទេស​អាស៊ាន​ទាំងអស់​ ទាក់ទង​នឹង​ការ​ធ្វើ​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​សេដ្ឋកិច្ច​ក្នុង​ការរៀបចំ​ជារ​បាយ​ការណ៍​ដឹក​ជូន​ ប្រ​មុ​រដ្ឋ​ប្រមុខ​រដ្ឋាភិបាល​អាស៊ាន​ដោះស្រាយ​៕