សម្ដេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នឹង​អញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​មេគង្គ​-សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​លើក​ទី១​ នៅ​ប្រទេស​កូរ៉េ​
ភ្នំពេញ​ ៖ តប​តាម​ការ​អញ្ជើញ​របស់​លោក​ មូន​ ចែ​អ៊ី​ន ប្រធានាធិបតី​នៃ​សាធារណៈ​រដ្ឋ​កូរ៉េ​ សម្ដេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នឹង​អញ្ជើញ​ទៅ​ចូលរួម​ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​រំលឹក​ខួប​អនុស្សាវរីយ៍​អាស៊ាន​-សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​មេគង្គ​-សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​លើក​ទី១​ នៅ​ទី​ក្រុង​ប៊ូ​សាន​ សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ ចាប់ពី​ថ្ងៃទី២៤​ ដល់​ថ្ងៃទី២៧​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០១៩​ ខាងមុខនេះ​។
មុន​ពេល​ចេញ​ដំ​ណើរទៅ​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​នា​ប្រទេស​កូរ៉េ​ខាងមុខនេះ​ សម្ដេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នឹង​ជួប​ប្រជុំ​ទ្វេភាគី​ជាមួយ​លោក​ប្រធានាធិបតី​ មូន​ ចែ​អ៊ី​ន ដើម្បី​ពិភាក្សា​លើ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការ​ រួម​ទាំង​ប្រធានបទ​នានា​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​បញ្ហា​តំបន់​ និង​អន្តរជាតិ​ដែល​ជា​ការ​យកចិត្ត​ទុកដាក់​ និង​បារម្ភ​។
ក្រៅពី​នេះ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ប្រទេស​ទាំង២​ ក៏​នឹង​អញ្ជើញ​ធ្វើជា​សាក្សី​ក្នុង​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​ឯកសារ​សំ​ខាន់​ៗមួយចំនួន​រវាង​កម្ពុជា​ និង​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ផង​ដែរ​។
ដោយឡែក​នៅក្នុង​ក្របខណ្ឌ​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​រំលឹក​ខួប​អនុស្សាវរីយ៍​អាស៊ាន​-សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ សម្ដេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ នឹង​អញ្ជើញ​ឡើង​ថ្លែង​សន្ទរកថា​ចំនួន ២​ដង​ ដោយ​ផ្តោត​សំខាន់​ទៅលើ​កិច្ច​ទំនាក់ទំនង​ភាពជា​ដៃគូ​សន្ទនា​អាស៊ាន​-សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​រយៈពេល៣០ឆ្នាំ​ និង​ទិសដៅ​អនាគត​ក្នុង​កិច្ច​ខិតខំ​ដើម្បី​សម្រេច​ឱ្យ​បាន​នូវ​សមាហរណកម្ម​តំបន់​ និង​ការ​អភិវឌ្ឍ​ប្រកបដោយ​ចិរភាព​នៅក្នុង​វិស័យ​នយោបាយ​ សន្តិសុខ​ សេដ្ឋកិច្ច​ និង​វប្បធម៌​ រួម​ជាមួយនឹង​កិច្ចការ​សំ​ខាន់​ៗមួយចំនួន​ទៀត​។