រដ្ឋាភិបាល​សម្រេច​បើក​តំបន់​សម្បទាន​ស្វែង​រុករក​រ៉ែ​ចំនួន​ ៤ទីតាំង​ សម្រាប់​ការ​ដាក់ពាក្យ​ស្នើសុំ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​
ភ្នំពេញ​ ៖ រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ តាមរយៈ​ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​ បានសម្រេច​ប្រកាស​ដាក់ចេញ​នូវ​តំបន់​សម្បទាន​ស្វែង​រុករក​រ៉ែ​ចំនួន៤ទីតាំង​ ស្ថិតនៅ​ក្នុង​ខេត្ត​ផ្សេងគ្នា​ចំនួន៤​ ដើម្បី​ផ្តល់​លទ្ធភាព​ដល់​បណ្តា​ក្រុមហ៊ុន​ឯកជន​ជាតិ​ និង​អន្តរជាតិ​ ធ្វើការ​ដាក់ពាក្យ​ស្នើសុំ​អាជ្ញាប័ណ្ណ​ក្នុង​ការរុករក​ដោយ​ស្របច្បាប់​។
យោង​តាម​សេចក្ដីប្រកាស​ចេញ​ដោយ​ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​ ដែល​គេហទំព័រ​ www.propertyarea.asia​ ទើប​ទទួល​បាន​មុន​នេះ​ បាន​បញ្ជាក់​ថា​ រដ្ឋាភិបាល​បានសម្រេច​ចេញ​សេចក្ដីប្រកាស​ជា​សាធារណៈ​ និង​ជូនដំណឹង​ដល់​បណ្តា​ក្រុមហ៊ុន​ជាតិ​ អន្តរជាតិ​ឱ្យ​បាន​ជ្រាប​ថា​ ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​ ចាប់ផ្តើម​ទទួលពាក្យ​ក្នុង​ការប្រកួត​ប្រជែង​ដើម្បី​ទទួល​បាន​អាជ្ញា​ប័ណ្ណ​ស្វែ​ករុ​ករ​ករ៉ែ​នៅក្នុង​តំបន់​សម្បទាន​ចំនួន៤ទីតាំង​ ដែល​ស្ថិតនៅ​ក្នុង​ខេត្ត​ចំនួន៣ផ្សេងគ្នា​ រួមមាន​ ៖
១, តំបន់​សម្បទាន​ស្វែ​ករុ​ករ​ករ៉ែ​ទំហំ​ ៤៩,២៥​ គីឡូម៉ែត្រ​ក្រឡា​ ស្ថិតនៅ​តំបន់​ព្រែក​កេងកង​ ស្រុក​ថាឡាបរិវ៉ាត់​ ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង​។ ​
២, ​តំបន់​សម្បទាន​ស្វែ​ករុ​ករ​ករ៉ែ​ទំហំ​ ៣២​ គីឡូម៉ែត្រ​ក្រឡ​ ស្ថិតនៅ​តំបន់​ស្រុក​ថាឡាបរិវ៉ាត់​ ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង​។ ​
៣, តំបន់​សម្បទាន​ស្វែ​ករុ​ករ​ករ៉ែ​ទំហំ​ ៤១,៥៨​ គីឡូម៉ែត្រ​ក្រឡា​ ស្ថិតនៅ​ក្នុង​តំបន់​ភ្នំព្រឹក​ ស្រុក​ភ្នំព្រឹក​ ខេត្តបាត់ដំបង​។ ​
៤, តំបន់​សម្បទាន​ស្វែ​ករុ​ករ​ករ៉ែ​ទំហំ​ ៩៣,៩៤​ គីឡូម៉ែត្រ​ក្រឡា​ ស្ថិតនៅ​តំបន់​អូរ​ចុស​ ឃុំ​កំពង់ចាម​ ស្រុក​សំបូរ​ ខេត្តក្រចេះ​ និង​ឃុំ​សុចិត្រ​ ឃុំ​មាន​រិទ្ធិ​ ​ស្រុក​សណ្តាន់​ ខេត្តកំពង់ធំ​។