គណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ អំពាវនាវសប្បុរជនចូលរួមគាំទ្រសកម្មភាពមនុស្សធម៌ជួយដល់កុមារកំព្រា
​ពោធិ៍​សា​ត់ៈ​ ​ក្នុង​គោលបំណង​ជួយស្រោចស្រង់​ ​និង​ឧបត្ថម្ភ​គាំទ្រ​ជីវភាព​របស់​កុមារ​កំព្រា​ដែល​កំពុង​ជួប​ការ​លំបាក​ ​នៅក្នុង​ខេត្តពោធិ៍សាត់​ចំនួន៦៨នាក់​ ​ឯកឧត្តម ប៊ី សុក្របណ្ឌិត ជានាយកអង្គការ​ ​បានសម្រេច​ធ្វើពិធី​បុណ្យផ្កា​សាមគ្គី​ ​ដើម្បី​​អង្គាស​ថវិកា​ ​និង​គ្រឿង​បរិភោគ​ដើម្បី​ជួយ​កុមារ​កំព្រា​ទាំងអស់​នោះ​។​ ​
​យោង​តាម​លិខិត​អញ្ជើញ​របស់​រដ្ឋបាល​ខេត្តពោធិ៍សាត់​បាន​ឲ្យដឹង​ថា​ ​កាលពី​ពេល​កន្លងទៅ​នេះ​ ​សម្រាប់​ការ​ផ្គត់ផ្គង់​ ​និង​ដោះស្រាយ​កត្តា​រស់នៅ​ប្រចាំថ្ងៃ​របស់​កុមារ​កំព្រា​ទាំង៦៨នាក់​ខាងលើ​នេះ​ ​ត្រូវ​បាន​គាំពារ​ទាំងស្រុង​ ​ដោយ​អង្គការ​គាំទ្រ​អភិវឌ្ឍន៍​អន្តរជាតិ​ ​EMPOWERMENTADVOCATESINTERNATIONAEAI​ ​ដែល​បាន​បង្កើត​ឡើង​តាំងពី​ឆ្នាំ២០០៦​ ​មាន​ទីតាំងនៅ​ភូមិ​ទួល​គ្រាក់​សង្កាត់​រលាប​ ​ក្រុង​ពោធិ៍សាត់​ ​ខេត្តពោធិ៍សាត់​ដែល​ហៅថា​ផ្ទះ​សុវត្ថិភាព​កុមារ​ ​ដែល​មាន​លោក​ម៉ៅ​ ​ធ​និ​ន្ទ​ ​អភិបាលខេត្ត​ពោធិ៍សាត់​ ​ជា​អាណាព្យាបាល​។​ ​ប៉ុន្តែ​ដោយសារ​មាន​បញ្ហា​ហិរញ្ញវត្ថុ​ពី​ម្ចាស់​ជំនួយ​ ​បាន​ធ្វើ​ឱ្យ​មានការ​រាំងស្ទះ​ដល់​ដំណើរ​របស់​អង្គការ​មួយរយៈពេល​ ​ទើបលោក ម៉ាថាយអារុណហ្សាណុន ប្រធាន និង ស្ថាបនិកអង្គការគាំទ្រអភិវឌ្ឍន៍អន្តរជាតិ EAI បានអញ្ជើញទៅសហរដ្ឋអាមេរិកដើម្បីធ្វើការរៃអង្គាសលុយ យកមកផ្គត់ផ្គង់ដល់អង្គការទាំងមូល ខណៈ​ដែល​លោក​អភិបាល​តែង​ព្យាយាម​ជួយ​ផ្គត់ផ្គង់​ ​និង​ឧបត្ថម្ភ​ជា​រៀងរាល់​ខែ​។​ ​
​ទោះបីជា​បែប​ណាក៏ដោយ​ ​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ ​អង្គការ​អង្គការ​គាំទ្រ​អភិវឌ្ឍន៍​អន្តរជាតិ​ ​EMPOWERMENTADVOCATESINTERNATIONAEAI​ ​នៅ​មាន​ភាព​លំបាក​ ​និង​ខ្វះខាត​ជាច្រើន​ទៀត​ ​ដូចជា​ផ្នែក​អាហារូបត្ថម្ភ​ ​ថ្នាំសង្កូវ​ ​សំលៀកបំពាក់​ ​សម្ភារៈ​សិក្សា​ ​ជាពិសេស​បញ្ហា​ថវិកា​សម្រាប់​ចំណាយ​ជាប្រចាំ​ខែ​ ​ដែល​ចាំបាច់​ត្រូវ​មានការ​ចូលរួម​គាំទ្រ​ពីសំណាក់​បណ្តា​សប្បុរសជន​ជាតិ​ ​និង​អន្តរជាតិ​នា​ននៅ​ទូទាំង​ប្រទេស​បន្ថែម​ទៀត​។​ ​
​អាស្រ័យហេតុ​នេះ​ ​ក្នុងនាម​អ្នកតំណាង​អង្គការ​គាំទ្រ​អភិវឌ្ឍន៍​អន្តរជាតិ​ ​EMPOWERMENTADVOCATESINTERNATIONAEAI​ ​ឯកឧត្តម ប៊ី សុក្របណ្ឌិត ជាអគ្គនាយកអង្គការ សហការជាមួយគណៈអភិបាលខេត្ត ដើម្បីជួយទៅដល់អង្គការ ក៏​សូម​អំពាវនាវ​ដល់​បណ្តា​សប្បុរសជន​ទាំងអស់​ ​មេត្តា​ជួយ​តាម​លទ្ធភាព​ ​និង​តាម​សុទ្ធា​ជ្រះ​ថ្លា​រៀង​ៗ​ខ្លួន​។​ ​ពេលវេលា​នៃ​ការ​នាំ​យក​ធនធាន​ ​ថវិកា​ ​និង​សម្ភារៈ​ប្រើប្រាស់​ទៅ​ឧបត្ថម្ភ​ដល់​អង្គការ​នឹង​ត្រូវ​ធ្វើឡើង​ចំនួន២លើក​ ​ដោយ​លើក​ទី១ធ្វើ​នៅ​ថ្ងៃទី១៨​ ​ខែមករា​ ​ឆ្នាំ២០២០​ ​ហើយ​លើក​ទី២នឹង​ត្រូវ​ធ្វើឡើង​នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២០​។​
​​លោកអ្នក​អាច​ធ្វើការ​ចែករំលែក​ធនធាន​ ​ឬ​ជា​ថវិកា​បាន​តាមរយៈ​គណនី​ធនាគារ​ ​ABA​ ​:​ ​000357542​ ​bysokbundith​ និង ACLEDA: 117474031 ​ឬ​ទំនាក់ទំនង​បាន​តាមរយៈ​ទូរស័ព្ទ​លេខ​ ​៖​ ​០១៧ ៤១៤ ១០៩ ​/​ ​០១៦​ ​៣៧​ ​៤៧​ ​៥៧​ ​៕​