រោងចក្រកាត់ដេរតម្លៃជាង៣លានដុល្លារបើកដំណើរការនៅក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺ
​ភ្នំពេញ​ ​៖​ ​គម្រោង​វិនិយោគ​លើ​វិស័យ​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​សម្លៀកបំពាក់​ថ្មី​មួយទៀត​ ​ដែល​មាន​ទីតាំង​ស្ថិតនៅ​ក្នុង​ស្រុក​សំរោងទង​ ​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ ​ជាមួយនឹង​ទំហំ​ទឹកប្រាក់​វិនិយោគ​ជាង៣លាន​ដុល្លារ​ ​នឹង​ចាប់​ដំណើរ​ក្នុង​ពេល​ដ៏​ខ្លី​ខាងមុខនេះ​ ​បន្ទាប់ពី​ទទួល​បានការ​អនុម័ត​ពី​រដ្ឋាភិបាល​ ​។​ ​
​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍ​កម្ពុជា​ ​បាន​ប្រកាស​នៅពេល​មុន​នេះ​បន្តិច​ថា​ ​តាម​សំណើសុំ​វិនិយោគ​លើ​គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​សម្លៀកបំពាក់​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ ​“​KING​ ​LIAN​ ​(​CAMBODIA​)​ ​GARMENT​ ​FACTORY​ ​CO​.​,​LTD​.​”​ ​គណៈកម្មាធិការ​វិនិយោគ​កម្ពុជា​នៃ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ ​បានសម្រេច​ចេញ​ ​“​វិញ្ញា​បន​ប័ត្រ​ចុះបញ្ជី​ជាស្ថាពរ​”​ ​ជូន​ដល់​ក្រុមហ៊ុន​ខាងលើ​ ​ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​បុស្ស​តា​នៃ​ ​ឃុំ​កាហែង​ ​ស្រុក​សំរោងទង​ ​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ ​ជាមួយនឹង​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ​៣,១លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ ​និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ​១​ ​២២៥​ ​កន្លែង​។​
​អភិបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ ​លោក​ ​វ៉ី​ ​សំណាង​ ​បាន​សាទរ​ ​និង​ស្វាគមន៍​វត្តមាន​ថ្មី​នៃ​ក្រុមហ៊ុន​ជាតិ​ ​និង​អន្តរជាតិ​ទាំងអស់​ដែល​សម្រេច​យក​ទឹកដី​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ធ្វើជា​ទីតាំង​សម្រាប់​វិនិយោគ​។​ ​លោក​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​នៅ​ទូទាំង​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ទាំងមូល​ ​មាន​រោងចក្រ​ ​សហគ្រាស​តូច​ធំ​ ​ដែល​មានឈ្មោះ​នៅក្នុង​បញ្ជី​ ​នី​ង​កំពុង​ដំណើរការ​ផលិតកម្ម​មាន​ចំនួន​ជាង២៧០ទីតាំង​ ​ដែល​អាច​ផ្តល់​ការងារ​បាន​ជាង​ ​១៣ម៉ឺន​នាក់​។​ ​លោក​បាន​បញ្ជាក់​ទៀត​ថា​ ​សម្រាប់​ឆ្នាំ២០២០នេះ​ ​នៅ​មាន​គម្រោង​វិនិយោគ​ជាច្រើន​កំពុងតែ​ត្រៀមខ្លួន​ចាប់​ដំណើរការ​ ​ខណៈ​ពេល​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​គម្រោង​មួយចំនួន​ធំ​កំពុងតែ​រត់ការ​ឯកសារ​ច្បាប់​ស្នើសុំ​ការអនុញ្ញាត​ពី​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ ​៕​