ភ្នំពេញៈ ក្រុមហ៊ុនRecyGlo ដែលជាក្រុមហ៊ុនគ្រប់គ្រងកាកសំណល់ (សំរាម) និងវិភាគទិន្នន័យ និងមានមូលដ្ឋាននៅទីក្រុងយ៉ាំងហ្គោន ប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា កំពុងស្ថិតក្នុងដំណាក់កាលជឿនលឿន នៃការបង្កើនមូលធនវិនិយោគចំនួន៩០ម៉ឺនដុល្លារ ដើម្បីពង្រីកទីផ្សារដែលមានស្រាប់ និងឈានទៅរកទីផ្សារថ្មី ដូចជាកម្ពុជា ឥណ្ឌូនេស៊ី និងសឹង្ហបូរី។
លោក Okka Phyo Maung សហស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុនបានឱ្យគេហទំព័រ e27 ឲ្យដឹងថា “យើងចាប់ផ្តើមរកប្រាក់ចំណូលពីថ្ងៃទីមួយ ហើយ៩០ភាគរយនៃកិច្ចសន្យារបស់យើងគឺជាការទូទាត់ជាមុន”។ លោកបន្តថា “ទោះយ៉ាងណាយើងនៅតែត្រូវរៃអង្គាសប្រាក់សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍផលិតផលឱ្យកាន់តែប្រសើរ ក្រុមបច្ចេកវិទ្យាកាន់តែខ្លាំង និងពង្រីកទៅក្នុងតំបន់ភូមិសាស្ត្រជាច្រើននៅក្នុងអាស៊ាន”។
ចំពោះការពង្រីកភូមិសាស្ត្រវិនិយោគរបស់ខ្លួន ក្រុមហ៊ុនកំពុងសម្លឹងមើលទីផ្សារដូចជាឥណ្ឌូនេស៊ី សឹង្ហបូរី និងកម្ពុជា។
លោក Maung បានថ្លែងថា “ឥឡូវយើងកំពុងកំណត់គោលដៅឥណ្ឌូនេស៊ី និងកម្ពុជា ខណៈពេលដែលកំពុងរីកចម្រើននៅទីផ្សារម៉ាឡេស៊ី និងសឹង្ហបូរី ហើយមានផែនការពង្រីកយ៉ាងសកម្ម”។លោកបន្តថា “ផលិតផលរបស់យើងបានត្រៀមរួចរាល់ហើយ ហើយយើងអាចប្រើប្រាស់មូលដ្ឋានអតិថិជន ដែលមានស្រាប់នៃអង្គការអន្តរជាតិអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល និងក្រុមហ៊ុនក្នុងតំបន់ដំបូង និងទៅរកទីផ្សារSME និងទីផ្សារអ្នកប្រើប្រាស់”។
ដោយបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ២០១៧ លោកMaung និងលោកShwe Yamin Oo (នាយកប្រតិបត្តិ) ផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយកែច្នៃបរិស្ថាន ដែលមិនប៉ះពាល់ដល់បរិស្ថានដល់សហគ្រាសនៅប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា និងម៉ាឡេស៊ី។
សេវាកម្មរបស់វារួមមានការធ្វើសវនកម្មកាកសំណល់ដំបូង ការបែងចែកការបែងចែក និងការយល់ដឹង ការបង្កើតធុងសំរាមការបែងចែក ការរើសសំរាម និងការប្រមូលសំរាម លក្ខណៈសំរាម និងការវិភាគ និងការដឹកទៅកាន់រោងចក្រកែឆ្នៃ។ ក្រុមហ៊ុនក៏ផ្តល់របាយការណ៍សម្រាប់ទិន្នន័យសំរាម និងផ្ទាំងព័ត៌មានតាមInternet ម្រាប់អតិថិជនផងដែរ។
ក្រុមហ៊ុន RecyGlo ជាផ្នែកមួយនៃកម្មវិធីបង្កើនល្បឿនជាច្រើន ដូចជាគម្រោងការពន្លឿនអាស៊ីនៅសឹង្ហបូរី និងកម្មវិធីបង្កើនល្បឿនមហាសមុទ្រ Katapult នៅប្រទេសន័រវេ។ នៅក្នុងខែ កុម្ភៈ ក្រុមហ៊ុនបានទទួលការវិនិយោគ១៥ម៉ឺនដុល្លារ ជាផ្នែកមួយនៃកម្មវិធី Katapult ។ គម្រោងការពន្លឿនអាស៊ីក៏បានវិនិយោគជាផ្នែកមួយនៃកម្មវិធីនេះដែរ៕