ភ្នំពេញៈ ក្រុមហ៊ុនផ្តល់ប្រាក់កម្ចី Digicro Pte Ltd បានបញ្ចេញប្រាក់កម្ចីជាង១,៥ លានដុល្លារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា តាមរយៈកម្មវិធីទូរស័ព្ទចល័ត Spean Loan ចាប់តាំងពីការបើកដំណើរការកាលពីខែមីនាឆ្នាំមុន។ នេះបើយោងតាមគេហទំព័រ PRTimes ចុះផ្សាយកាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
កម្មវិធីទូរស័ព្ទចល័តនេះ ត្រូវបានទាញយកចំនួន៣៥០,០០០ដង នៅទូទាំង២៥ រាជធានីខេត្តនៃប្រទេសកម្ពុជា ដោយរក្សាអត្រាការប្រាក់សំណងច្រើនជាង៩០ភាគរយគិតត្រឹមខែ មករា។
ក្រុមហ៊ុនDigicro ជាក្រុមហ៊ុនមានមូលដ្ឋាននៅប្រទេសសឹង្ហបូរី ដឹកនាំដោយជនជាតិ ជប៉ុនលោកYuta Nagano ផ្តល់ប្រាក់កម្ចីខ្នាតតូច (ពី ៥០ ដុល្លារដល់ ១០០ ដុល្លារ) ដល់ប្រជាជនដោយមិនមានលទ្ធភាពប្រើប្រាស់សេវាធនាគារ។
កម្មវិធីទូរស័ព្ទចល័ត Spean Loan ប្រើប្រាស់ម៉ាស៊ីនសិក្សា ដើម្បីបង្កើតប្រព័ន្ធដាក់ពិន្ទុឥណទាន និងវាយតម្លៃសមត្ថភាពរបស់អតិថិជនក្នុងការសងប្រាក់វិញ។
ក្រុមហ៊ុន Digicro បានបង្កើនប្រាក់សរុបចំនួន២,៣លានដុល្លារ រួមទាំងជុំនេះ។ ថវិកាដែលត្រូវបានប្រមូល នឹងត្រូវប្រើសម្រាប់ថ្លៃអភិវឌ្ឍន៍ ដើម្បីធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនូវសមត្ថភាពក្នុងការប្រមូល និងវិភាគទិន្នន័យ ដែលត្រូវបានប្រើសម្រាប់ការសម្រេចចិត្តឥណទាន៕