ភ្នំពេញៈ ក្រុមហ៊ុន Century 21 Zillion Holding ដែលជាក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យមានឯកទេសលើទីផ្សារដីធ្លី បានប្រកាសជ្រើសរើសភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យបន្ថែម៣ ៨០០ នាក់ដើម្បីដំណើរការអាជីវកម្មនៅទូទាំងប្រទេស ហើយបានរៀបចំវគ្គបណ្តុះបណ្តាលចែករំលែកចំណេះដឹងទ្រង់ទ្រាយធំមិនធ្លាប់មាននៅកម្ពុជា។
សិក្ខាសាលា «បណ្តុះភាពជោគជ័យសម្រាប់៣៨០០នាក់ដំបូង ក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ» បានធ្វើឡើងនៅសណ្ឋាគារភ្នំពេញ (Grand Ballroom) ដោយមានវាគ្មិនជំនាញ ៧រូប ក្នុងគោលដៅតម្រង់ទិស អ្នកចូលរួមឆ្ពោះទៅរកភាពជោគជ័យ ក្នុងអាជីពជាភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យ។
លោកស្រី ហ្គ្រែស រចនីហ្វុង អគ្គនាយិកាក្រុមហ៊ុន Century 21 Cambodia ដែលជាក្រុមហ៊ុនមេគ្រប់គ្រងសិទ្ធ ធ្វើអាជីវកម្មលើម៉ាកយីហោ Century 21 នៅកម្ពុជា (រួមទាំងក្រុមហ៊ុន Century 21 Zillion Holding) បានឲ្យដឹងថា នេះជាឱកាសកម្រសម្រាប់ប្អូនៗនិស្សិតដែលជិតបញ្ចប់ការសិក្សា និងអ្នកកំពុងធ្វើការឯករាជ្យក្នុងវិស័យផ្សេងទៀត ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ខ្លួន និងកែលម្អជីវភាពរស់នៅ។
លោកស្រីបន្តថា “អាជីពជាភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យ អាចធ្វើឲ្យជីវភាពប្រសើរឡើង ហើយមានឱកាសពង្រីកបណ្តាញទំនាក់ទំនងបានល្អ តាមរយៈការជួបជាមួយម្ចាស់ទ្រព្យនៅកម្ពុជា និងអ្នកវិនិយោគពីក្រៅប្រទេស ដែលជាអ្នកមានធនធានហិរញ្ញវត្ថុ និងចំណេះដឹង”។លោកស្រីថ្លែងថា “នេះជាឱកាសកម្រសម្រាប់បងប្អូន ដែលចង់ទទួលបានប្រយោជន៍ពីការរីកចម្រើន ពីវិស័យអចលនទ្រព្យ ក្នុងការកែប្រែស្ថានភាពជីវភាពរបស់គាត់ និងក្រុមគ្រួសារ និងជួយដល់ម្ចាស់ទ្រព្យនៅកម្ពុជា”។
ភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យ ដែលមានវិជ្ជាជីវៈទាំង៣៨០០នាក់ នឹងជួយបង្កើនទំនុកចិត្តលើវិស័យអចលនទ្រព្យកម្ពុជា សម្រាប់វិនិយោគិន ហើយពួកគាត់អាចមានឱកាសទទួលបានការបណ្តុះបណ្តាលបន្ថែមទាំងកម្រិតជាតិ និងអន្តរជាតិ ឬមានឱកាសទៅទស្សនកិច្ចនៅសាខា Century 21 នៅក្រៅប្រទេសដូចជា អាមេរិក ជប៉ុន ឬចិនជាដើម។
វាគ្មិនជំនាញដែលបានចូលរួមវគ្គ “បណ្តុះភាពជោគជ័យសម្រាប់៣៨០០ នាក់ដំបូងក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ” បានលើកយកប្រធានបទផ្សេងៗជាច្រើន មកធ្វើការចែករំលែក ដែលសុទ្ធសឹងជាកត្តាគន្លឹះ សម្រាប់អាជីពជាភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យ ដែលរួមមានដូចជា ប្រធានបទទាក់ទងនឹងជំនាញផ្នែកទំនាក់ទំនង ជំនាញផ្នែកលក់ និងប្រធានបទទាក់ទងនឹងឥទ្ធិពលនៃការវិវត្តន៍នៃបច្ចេកវិទ្យាលើវិស័យអចលនទ្រព្យជាដើម។
វាគ្មិនជំនាញទាំង៧រូប រួមមានលោកឃីម សុខហេង ដែលជាស្ថាបនិកវិទ្យាស្ថានសិក្សាដើម្បីជោគជ័យ លោក ឌិន សុមេធារិទ្ធ ស្ថាបនិក និងអគ្គនាយកភូមិផ្កាត្រកួន លោក ច្រឹក សុខនីម ប្រធានសមាគមអ្នកវាយតម្លៃ និងភ្នាក់ងារអចលនវត្ថុកម្ពុជា លោកនាក់ សមសែន សហស្ថាបនិក និងជានាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន RENT KH លោកព្រាប កុល អគ្គរដ្ឋទូតដើម្បីសន្តិភាព នៃសន្តិភាពសាកល លោកសោម សម្បត្តិ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន ខាំ-ផែន (ថ្នាំពណ៌ជាតិ) និង លោក ជី សិលា ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន Sabay Digital Corporation។
លោកស្រី រចនីហ្វុង បានឲ្យដឹងថា តម្រូវការដីធ្លីកំពុងមានការកើនឡើងខ្លាំងនៅគ្រប់តំបន់នៅកម្ពុជា ដោយសារកំណើនគម្រោងវិនិយោគ ពីអ្នកបណ្តាក់ទុនទាំងក្នុង និងក្រៅប្រទេស។ កំណើននេះ តម្រូវឲ្យក្រុមហ៊ុន Century 21 Zillion Holding ដែលជាម៉ាកយីហោ ក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យមានដើមកំណើតពីអាមេរិក បើកសាខាថ្មីបន្ថែម៣៨ (១៤ ខណ្ឌនៅភ្នំពេញ និង២៤ ខេត្ត) ហើយត្រូវការជ្រើសរើសភ្នាក់ងារ៣៨០០នាក់។
លោកស្រីបញ្ជាក់ថា “នេះជាកម្មវិធីល្អ ដែលមានប្រជុំដោយអ្នកជំនាញពីវិស័យផ្សេងៗគ្នារហូតដល់ទៅ៧រូប ដែលពួកគាត់សុទ្ធសឹងមានបទពិសោធកាងារ និងអាជីវកម្មច្រើនជាង៣០ឆ្នាំ ហើយអាចជួយតម្រង់ទិសអ្នកចូលរួម ដើម្បីក្លាយខ្លួនជាភ្នាក់ងារអចលនទ្រព្យប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈបានយ៉ាងពិតប្រាកដ”៕