ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ បើក​សម្ពោធ​ហើយ
ភ្នំពេញ​ ៖ នៅក្នុង​គោលដៅ​ជំរុញ​ និង​លើកកម្ពស់​វិស័យ​អាជីវកម្ម​ ជាពិសេស​ លើកទឹកចិត្ត​ដល់​បណ្តា​សហគ្រិន​ទាំងអស់​នៅ​កម្ពុជា​ ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ បាន​ចាប់ផ្តើម​សម្ពោធ​បើក​ដំណើរការ​ជា​ផ្លូវ​ការណ៍​ក្រោម​ការ​ទទួលស្គាល់​ និង​គាំទ្រ​យ៉ាង​ពេញទំហឹង​ពីសំណាក់​គណៈកម្មការ​មូលប័ត្រ​កម្ពុជា​។
ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ភិបាល​នៃ​ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ លោក​ អោម​ សេង​បូរ៉ា​ បាន​មានប្រសាសន៍​នៅក្នុង​ឱកាស​ពិធី​បើក​សម្ពោធ​ដំណើរ​ជា​ការ​ផ្លូវ​កាលពី​ល្ងាច​ថ្ងៃទី៩​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ២០១៩នេះ​ថា​ ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ បង្កើត​ឡើង​ដើម្បី​អាច​ទទួល​បាន​ និង​បែងចែក​ប្រយោជន៍​ជាច្រើន​ដល់​បណ្តា​សហគ្រិន​នានា​ដែល​កំពុងតែ​ធ្វើការ​វិនិយោគ​ដោយ​ផ្ទាល់​នៅ​កម្ពុជា​ ក៏ដូចជា​ជំរុញ​កំណើន​សេដ្ឋកិច្ច​កម្ពុជា​ផង​ដែរ​។
លោក​បាន​បន្ត​ទៀត​ថា​ “នៅ​កម្ពុជា​នា​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ មាន​សហគ្រិន​ជាច្រើន​ដែល​ពោរពេញ​ទៅ​ដោយ​សក្ដានុពល​ ហើយ​ក្រុមហ៊ុន​នឹង​ធ្វើការ​ជា​សហគ្រិន​ទាំងអស់​នេះ​”។
លោក​បាន​បន្ត​ទៀត​ថា​ “ជាក់ស្ដែង​ពេលនេះ​ សហគ្រិន​ជាច្រើន​ដែល​កំពុងតែ​មាន​សក្ដានុពល​ គឺ​កំពុងតែ​ទទួល​បាន​ចំណេញ​ ហើយ​មានឱកាស​ក្នុង​ការពង្រីក​ខ្លួន ប៉ុន្តែ​ទាស់​ត្រង់ថា​ មាន​បញ្ហា​មួយ​គឺ​ដើម​ទុន។ ដូច្នេះ​ តើ​ពួកគាត់​គួរ​ធ្វើ​យ៉ាងណា​ដើម្បី​ទទួល​បាន​ដើម​ទុន​មក​ពង្រីក​អាជីវកម្ម​របស់​ពួកគាត់​។
តាមរយៈ​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ ពួក​គាត់​នឹង​អាច​ទទួ​លបាន​ទុន​បន្ថែម​ប្រកបដោយ​ភាពរឹងមាំ​”។ លោក​បាន​បន្ត​ទៀត​ថា​ “កាលពីមុន​ពួកគាត់​ចង់បាន​ទុន​ ពួកគាត់​អាច​ស្វែងរក​ដើម​ទន់​ពី​សាច់ញាតិ​ មិត្តភ័ក្ដិ​ ឫចង​ការ​ពី​ធនាគារ​ជាដើម​ ប៉ុន្តែ​ពេលនេះ​ ពួកគាត់​អាច​មាន​ជម្រើស​ល្អ​ជាង​ពេលមុន​ក្រោយពេល​ពួកគាត់​ដែល​ជា​សហគ្រិន​ចូលរួម​ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ ”។
លោក​ អោម​ សេង​បូរ៉ា​ បាន​បន្ត​ទៀត​ថា​ “CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ ចង់​ឃើញ​កម្ពុជា​ គឺជា​ប្រទេស​មួយ​ដែល​មាន​ភាព​ជឿនលឿន​ និង​មាន​បា​នយ៉ាង​ឆាប់រហ័ស​”។ លោក​បន្ត​ថា​ “កាលពីមុន​បណ្តា​អ្នក​វិនិយោគ​ និង​អភិ​វឌ្ឍ​ន៍ធំៗ​នៅ​លើ​ពិភពលោក​និយាយ​ថា​ កម្ពុជា​អាច​ដើរ​យឺត​ជាង​ប្រទេស​ថៃ​រហូតដល់៥០ឆ្នាំ​។ ដើរ​យឺត​ជាង​ប្រទេស​វៀតណាម​ជាង​ ៣០ឆ្នាំ​ ។ យឺត​ជាង​សាំងហ្គាពួរ​រហូតដល់​ ១០០ឆ្នាំ​”។
គ្រប់​បណ្តា​ប្រទេស​ទាំងអស់​ដែល​មាន​ភាពរឹងមាំ​ និង​ក្លាយជា​ប្រទេស​មហាអំណាច​ គឺ​សុទ្ធតែ​មាន​ភាព​ខ្លាំង​ខាង​ផ្នែក​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ការដឹកនាំ​ប្រក​ប​ដោយ​ស្ថិរភាព​ផ្នែក​នយោបាយ​ និង​សន្តិសុខ​ទាំងអស់​។ កម្ពុជា​បាន​ឆ្លងកាត់​នូវ​បញ្ហា​ជាច្រើន​រាប់មិនអស់​ ដូចជា​បញ្ហា​សង្គ្រាម​ជាដើម​ ដែល​ជាហេតុ​ធ្វើ​ឱ្យ​មាន​ភាព​ខ្វះ​បទពិសោធន៍​ និង​ការជំរុញ​ផ្នែក​វិនិយោគ​អាជីវកម្ម​ ដែល​តម្រូវ​ឱ្យ​មានការ​ខិតខំ​សិក្សា​បន្ថែម​ពី​បណ្តា​ប្រទេស​នានា​ដែល​មាន​ភាព​ចាស់ទុំ​ផ្នែក​មុខ​ជំនួញ​ និង​សេដ្ឋកិច្ច​ជាចាំបាច់​។
ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ភិបាល​នៃ​ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ បាន​បញ្ជាក់​ថា​ “នៅ​កម្ពុជា​ ភាគច្រើន​មុខ​ជំនួញ​នានា​ជា​លក្ខណៈ​គ្រួសារ​នៅឡើយ​ ស្ទើរតែ​ប្រៀបបានទៅ​នឹង​ទាសករ​អាជីវកម្ម​ ដែល​វា​មិនទាន់​មាន​លក្ខ​ណៈ​ស្ដ​ង់​ដារ​នៅឡើយ​នោះ​ទេ​”។
លោក​បាន​បន្ត​ទៀត​ថា​ “តាមរយៈ​ក្រុមហ៊ុន​ CEO​ Master​ Club​ Investment​ PLC​ ខ្ញុំ​នឹង​យក​បទពិសោធន៍​របស់ខ្ញុំ​ដែល​មានការ​ទទួលស្គាល់​យ៉ាង​ទូលាយ​ជាស​កល​ មក​ចែករំលែក​ និង​ជួយ​ជ្រោមជ្រែង​ ពង្រឹង​ និង​ពង្រីក​អាជីវកម្ម​លក្ខណៈ​គ្រួសារ​របស់​សហគ្រិន​ជាស​មា​ជិ​ក ឱ្យ​មានការ​វិវត្តន៍​ទៅជា​លក្ខ​ណៈ​ស្ដ​ង់​ដារ​អន្តរជាតិ​យ៉ាង​ប្រាកដ​”។
លោក​បាន​បញ្ជាក់​ទៀត​ថា​ “សហគ្រិនភាព​នៅ​កម្ពុជា​ បាន​ចូលរួម​ចំណែក​យ៉ាងច្រើន​នៅក្នុង​សង្គម​ ដែល​ក្រៅពី​អាច​ទទួល​បាន​ចំណេញ​លើ​អាជីវកម្ម​ ថែមទាំង​អាច​ជួយ​ចូលរួម​ដល់​សង្គមជាតិ​ទាំងមូល​ ដូចជា​ការ​ផ្តល់​ឱកាស​ការងារ​ ការ​បណ្តុះ​ចំណេះដឹង​ និង​ជំនាញ​បន្ថែម​ដល់​បុគ្គលិក​ ជាពិសេស​ចូលរួម​ជួយ​បង្កើន​ចំណូល​ដល់​សេដ្ឋកិច្ច​ជាតិ​តាមរយៈ​ការ​បង់ពន្ធ​លើ​ប្រាក់ចំណូល​” ៕