ក្រុមហ៊ុន​ដឹក​ជញ្ជួន​ម៉ាឡេស៊ី​ចាប់អារម្មណ៍​ក្នុង​ការ​វិនិយោគ​នៅ​កម្ពុជា​
ភ្នំ​ពេញៈ​ ក្រុមហ៊ុន​ដឹក​ជញ្ជួន​ GDEx​ ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​នៅ​ប្រទេស​ម៉ាឡេស៊ី​គ្រោង​នឹង​មើល​លទ្ធភាព​វិនិយោគ​ក្នុង​វិស័យ​ដឹក​ជញ្ជួន​នៅ​កម្ពុជា​ និង​បណ្តា​ប្រទេស​អាស៊ាន​ផ្សេងទៀត​ ខណៈ​ក្រុមហ៊ុន​មើលឃើញ​ពី​សក្តា​នុ​ពល​ និង​ឱកាស​វិនិយោគ​ក្នុង​ប្រទេស​ទាំងនេះ​។
ក្រុមហ៊ុន​នេះ​បានឱ្យ​ដឹង​ថា​ “ក្រុមហ៊ុន​ GDEx​ នឹង​មើល​ពី​លល​ទ្ធ​ភាព​ក្នុង​ចូល​ទៅ​ក្នុង​បណ្តា​ប្រទេស​អាស៊ាន​ផ្សេងទៀត​ដូចជា​ វៀតណាម​ និង​កម្ពុជា​ ដែល​មាន​បណ្តាញ​ចែកចាយ​ និង​សេវាកម្ម​លក់រាយ​ខ្លាំង​ និង​ការ​អភិវឌ្ឍ​តំបន់​ពាណិជ្ជកម្ម​សេរី​ឌីជីថល​ ការ​ធ្វើ​ពាណិជ្ជកម្ម​តាម​ប្រព័ន្ធ​អេ​ឡិច​ត្រូ​ និក​ទំនងជា​នឹង​ជំរុញ​កំណើន​តម្រូវការ​សម្រាប់​ទំនិញ​ដឹកទំនិញ​តាមផ្លូវអាកាស​ និង​ភស្ដុ​ភារ​ដឹកជញ្ជូន​តាមផ្លូវគោក​ ជាពិសេស​សេវាកម្ម​ដឹកជញ្ជូន​ចុងក្រោយ​។
ថ្មី​ៗនេះ​ ក្រុមហ៊ុន​ GDEx​ បាន​ជាវ​ភាគហ៊ុន​ចំនួន៤៤.៥៦ភាគរយ​ នៃ​ក្រុម​ហ៊ុន​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ SAP​ Express​ ដែល​ផ្តល់​ជូន​ជា​សាធារណៈ​ក្នុង​តម្លៃ​ ២៥​,៨ លា​នរីងហ្គី​ត។
ក្រុមហ៊ុន​បានឱ្យ​ដឹង​ថា​ “យើង​ជឿជាក់​ថា​ ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ផ្តល់​នូវ​ឱកាស​រីកចម្រើន​យ៉ាង​ធំធេង​សម្រាប់​អាជីវកម្ម​ ដោយមាន​ការ​គាំទ្រ​ពី​កំណើន​ពាណិជ្ជកម្ម​អេ​ឡិច​ត្រូ​និច​ ក៏ដូចជា​អាជីវកម្ម​ធម្មតា​”។
ក្រុមហ៊ុន​ បាន​បន្ត​ថា​ “ការ​បន្ត​ភាពជា​ដៃគូ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ ជាមួយ​ក្រុមហ៊ុន​ SAP​ Express​ នឹង​ជួយ​ឱ្យ​ក្រុមហ៊ុន​ផ្តល់​ដំបូន្មាន​ និង​ការ​គាំទ្រ​ក៏ដូចជា​ការផ្ទេរ​ចំណេះដឹង​រវាង​ក្រុមហ៊ុន​ទាំងពីរ​”។
ក្រុមហ៊ុន​ SAP​ Express​ ដែល​មាន​ទីស្នាក់ការ​កណ្តាល​នៅ​ទីក្រុង​ហ្សាកាតា​ ផ្តល់​ជូន​សេវាកម្ម​យ៉ាង​សំខាន់​ នៅក្នុង​ផ្នែក​ដឹកជញ្ជូន​រហ័ស​ ក៏ដូចជា​ការ​ដឹកជញ្ជូន​ការចែកចាយ​ និង​ឃ្លាំង​៕