ក្រុង​ព្រះសីហនុ​ដាក់​ឱ្យ​ដំណើរ​រថយន្ត​ Taxi​ ចំនួន​ ៣០​គ្រឿង​ជាលើកដំបូង
​ព្រះសីហនុ​៖ ក្រុមហ៊ុន​ហ៊ុន​ ស៊ីន​ ភីន​ អាន​ ត្រេ​នស្ព​តថេ​សិន​ ខេម​បូ​ឌា​ បាន​ដាក់អោយ​ដំណើរការ​អាជីវកម្ម​ដឹក​អ្នកដំណើរ​(Taxi​) ចំនួន​ ៣០គ្រឿងក្នុង​ក្រុង​ព្រះសីហនុ​ ជាមួយនឹង​បច្ចេកវិទ្យា​ទំនើប​ ដើម្បី​ឆ្លើយតបទៅនឹង​ការ​រីក​ចំរើន​នៅក្នុង​ក្រុង​ ដឹកជញ្ជូន​ភ្ញៀវ​ទេសចរណ៍​។
លោក​ឧកញ៉ា​ ហេង​ វណ្ណា​ អគ្គនាយក​នៃ​សហ​ភាគហ៊ុន​ ស៊ីន​ ភីន​ អាន​ ត្រេ​នស្ព​តថេ​សិន​ ខេម​បូ​ឌា​ បាន​អោយ​ដឹង​នៅក្នុង​ពិធីសម្ពោធ​កាលពី​ចុង​សប្តាហ៍​កន្លងមក​នេះ​ ថា​ ក្នុង​ជំ​ហ៊ាន​ដំបូង​ ក្រុមហ៊ុន​នឹង​ដាក់អោយ​ដំណើរការ​រថយន្ត​ចំនួន​ ៣០គ្រឿង​ សិន​ ដោយ​បាន​ផ្តល់​កន្លែង​ការងារ​ដល់​ពលរដ្ឋខ្មែរ​ចំនួន​ ១០០នាក់​ ។ ​
លោក​ឧញ៉ា​បន្ត​ថា​ ការ​ដាក់​ឱ្យ​ដំណើរ​នូវ​រថយន្ត​ដឹក​អ្នកដំណើរ​នេះ​ គឺ​ដើម្បី​ចូលរួម​បំរើ​ដល់​វិស័យ​ទេសចរណ៍​នៅក្នុង​ខេត្ត​ បើ​ទោះ​បី​បច្ចុ​បប្ប​ន្ន​នេះ​ផ្លូវ​នៅក្នុង​ក្រុង​មិនទាន់​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា​រួចរាល់​ហើយ​យ៉ាងណា​ក្តី​ តែ​នៅពេល​រដ្ឋាភិបាល​ស្ថាបនា​ផ្លូវ​នៅក្នុង​នឹង​ធ្វើ​ឱ្យ​អាជីវកម្ម​មួយ​នេះ​កាន់តែ​ទទួល​បានការ​គាំទ្រ​កាន់​តច្រើន​។
លោក​ឧកញ៉ា​ បាន​បន្ត​ថា​ ជា​ទឹ​សដៅ​ផែនការ​ ក្រុមហ៊ុន​នឹង​ដាក់​បន្ថែម​រថយន្ត៧០គ្រឿង​ ទៀត​ ឬច្រើនជាង​នេះ​ ទៅតាម​តំរូវការ​ទីផ្សារ​ជាក់ស្តែង​ ។
លោក​ លៀម​ សុ​ដា​ អភិបាលរងខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ បាន​ផ្តល់​អនុសាស​ន៏​គាំទ្រ​ចំពោះ​ដំណើរការ​អាជីវកម្ម​ដឹក​អ្នកដំណើរ​ក្នុង​ក្រុង​នេះ​ ។ តែ​ដើម្បី​រក្សាសុខ​សុវត្ថិភាព​ដល់​អ្នកដំណើរ​ ក៏ដូចជា​ចូលរួម​កាត់បន្ថយ​គ្រោះថ្នាក់​ចរ​ចរ​ណ៏​ ក្រុមហ៊ុន​ត្រូវ​បំពាក់បំប៉ន​ជំនាញ​ និង​ធ្វើការ​ជ្រើសរើស​អ្នកបើកបរ​ អ្នកបច្ចេកទេស​ ដែល​មាន​សមត្ថភាព​ច្បាស់លាស់​ ព្រមទាំង​គោរពច្បាប់​ទាំងអស់គ្នា​ ៕