ភ្នំពេញ​ ៖ រដ្ឋាភិបាល​ តាមរយៈ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ (CDC​) បាន​អនុម័ត​ទៅលើ​គម្រោង​វិ​និ​យោ​គថ្មី​ៗចំនួន៣បន្ថែម​ទៀត​ ដែល​មាន​ទំហំ​ទឹកប្រាក់​សរុប​ចំនួន​ជិត​ ១២លាន​ដុល្លារ​សហរដ្ឋអាមេរិក​ និង​មាន​ទីតាំង​ស្ថិតនៅ​ខេត្ត​ចំនួន៣ផ្សេងគ្នា​ ។
តាម​សំណើសុំ​វិនិយោគ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ គណៈកម្មាធិការ​វិនិយោគ​កម្ពុជា​នៃ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ បានសម្រេច​ចេញ​ “វិញ្ញា​បន​ប័ត្រ​ចុះបញ្ជី​ជាស្ថាពរ​” ជូន​ដល់​ក្រុមហ៊ុន​ចំនួន​ ៣ ដែល​ទឹកប្រាក់​សរុប​ចំនួន​ ១១,៨លាន​ ដុល្លារ​ ។
ក្រុមហ៊ុន​ចំនួន៣​ ដែល​ទទួលស្គាល់​ និង​អនុម័ត​ពីសំណាក់​រដ្ឋាភិបាល​រួមមាន​ ៖
– “S W J (CAMBODIA​) GARMENT​ CO​., LTD​” គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​សម្លៀកបំពាក់​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ភូមិ​បូរី​កម្មករ​ សង្កាត់​ច្បារមន​ ខណ្ឌ​ច្បារមន​ ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ៤,៤លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ១.៦៥៥កន្លែង​។
– “LEADING​ STAR​ (CAMBODIA​) GARMENT​ CO​., LTD​” គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​កាត់ដេរ​ និង​ចាក់​សម្លៀកបំពាក់​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ព្រៃស​លិច​ សង្កាត់​ព្រៃស​ ខណ្ឌដង្កោ​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ៥លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ១.៨៨១កន្លែង​។
-“JAM​ STAR​ PACKAGING​ TECHNOLOGY​ CO​.,LTD​.” គម្រោង​បង្កើត​រោងចក្រ​ផលិត​កេស​កាតុង​ ប្រអប់​ និង​បោះពុម្ព​គ្រប់​ប្រភេទ​ ដែល​មាន​ទីតាំង​វិនិយោគ​ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ទួលសាលា​ ឃុំ​ព្រៃពួច​ ស្រុក​អង្គស្នួល​ ខេត្តកណ្តាល​ មាន​ទុន​វិនិយោគ​ប្រមាណ​ ២,៤លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ និង​អាចប​ង្កើត​ការងារ​បាន​ចំនួន​ ១៧៩កន្លែង​៕