កម្ពុជា​ និង​កូរ៉េ​ខាងត្បូង​នឹង​ជំរុញ​ពាណិជ្ជកម្ម​ទ្វេភាគី​ដល់១០០០លាន​ដុល្លារ​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០២០​
ភ្នំ​ពេញៈ​ ប្រទេស​កម្ពុជា​ និង​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ មាន​គោលដៅ​ជំរុញ​ពាណិជ្ជកម្ម​ទ្វេភាគី​ដល់១ពាន់​លាន​ដុល្លារ​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០២០​។
រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួង​ការបរទេស​កម្ពុជា​លោក​ប្រាក់​ សុ​ខុន​ និង​ឯកអគ្គ​រដ្ឋទូត​កូរ៉េ​ដែល​ទើប​តែងតាំង​ថ្មី​នៅ​កម្ពុជា​ Park​ Heung​-kengeng​ នៅ​ថ្ងៃទី​ ២៣​ ខែធ្នូ​បាន​ពិភាក្សា​គ្នា​អំពី​វិធី​ដើម្បី​ពន្លឿន​ការអនុវត្ត​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ ដើម្បី​ទាក់ទាញ​ការ​វិនិយោគ​បន្ថែម​ទៀត​ដែល​បាន​ចុះហត្ថលេខា​ ក្នុង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​នៅ​ទី​ក្រុង​ប៊ូ​សាន​កាលពី​ខែមុន​។
ភាគី​ទាំងពីរ​បាន​ឯកភាព​គ្នា​ក្នុង​ការ​បង្កើន​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​វិនិយោគ​ជាពិសេស​លើ​វិស័យ​ទេសចរណ៍​។ ភាគី​ទាំងពីរ​ជឿជាក់​ថា​ កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ទាំងនេះ​ នឹង​ជំរុញ​អាជីវកម្ម​កូរ៉េ​ឱ្យមក​វិនិយោគ​នៅ​កម្ពុជា​កាន់តែ​ច្រើន​។
នៅ​ខាងក្រៅ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​ និង​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​នៅ​ទី​ក្រុង​ប៊ូ​សាន​នា​ខែ​ វិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០១៩កន្លងមក​ រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួង​ការបរទេស​កម្ពុជា​ និង​ភាគី​កូរ៉េ ​លោក​ Kang​ Kyung​-wha​ បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ចំនួន៥​ រួម​ទាំង​ការសិក្សា​រួមគ្នា​ស្តី​ពី​លទ្ធភាព​នៃ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ពាណិជ្ជកម្ម​សេរី​។
ភាគី​ទាំងពីរ​ក៏បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អនុស្សរណៈ​ នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ចំនួន​ពីរ​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការ​ ក្នុង​វិស័យ​កសិកម្ម​ បច្ចេកវិទ្យា​ ទូរគមនាគមន៍​ និង​ព័ត៌មាន​។
ក្នុងរយៈពេល៩ខែ​ឆ្នាំ២០១៩​ ពាណិជ្ជកម្ម​ទ្វេភាគី​សម្រេច​បាន​ជិត៧០០លាន​ដុល្លារ​។ក្នុងរយៈពេល២៣ឆ្នាំ​កន្លងមក​នេះ​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ បាន​វិនិយោគ​ទឹកប្រាក់​ចំនួន​ ៤,៤៧ពាន់​លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​មក​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​៕