ការសាងសង់ផ្លូវទាំង៣៤ខ្សែនៅខេត្តព្រះសីហនុ សម្រេចបាន៣០ភាគរយ
​ព្រះសីហនុ​ ​៖​ ​ត្រឹម​រយៈ២ខែ​បន្ទាប់ពី​សម្ពោធ​បើក​ការដ្ឋាន​ក្រោម​អធិបតីភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​សម្ដេច​តេជោ​ ​ហ៊ុន​ ​សែន​ ​គិត​ត្រឹម​ថ្ងៃទី១៦​ ​ខែមករា​ ​ឆ្នាំ២០២០​ ​នេះ​ ​ការសាងសង់​បណ្តាញ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ទូទាំង​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ចំនួន៣៤ខ្សែ​ ​ត្រូវ​បានសម្រេច៣០ភាគរយ​ហើយ​។​ ​
​ស្រប​ទៅ​នឹង​ផែនការ​ដែល​បាន​ដាក់ចេញ​ដោយ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ ​ដែល​ជំរុញ​ឱ្យ​មានការ​យកចិត្ត​ទុកដាក់​ខ្ពស់ទៅ​លើ​ការសាងសង់​បណ្តាញ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​នៅ​ទូទាំង​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ចំនួន៣៤ខ្សែ​ ​ដែល​សម្ពោធ​បើក​ការដ្ឋាន​សាងសង់​ដោយ​សម្ដេច​តេជោ​ ​ហ៊ុន​ ​សែន​ ​កាលពី​ថ្ងៃទី១៦​ ​ខែវិច្ឆិកា​ ​ឆ្នាំ២០១៩​ ​កន្លងទៅ​នោះ​ ​គិត​ត្រឹម​ព្រឹក​ថ្ងៃទី១៦​ ​ខែមករា​ ​ឆ្នាំ២០២០​ ​ជា​លទ្ធផល​នៃ​ការសាងសង់​ត្រូវ​បានសម្រេច​ប្រមាណ៣០ភាគរយ​ ​ខណៈ​ដែល​ផ្លូវ​អូរត្រេះ​ចាប់ផ្តើម​ចាក់​បេតុង​។​ ​
​អភិបាលខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ ​លោក​ ​គួច​ ​ចំរើន​ ​បាន​មានប្រសាសន៍​ថា​ ​គ្រប់ការ​ដ្ឋាន​ផ្លូវ​ទាំង៣៤ខ្សែ​ ​ដែល​បាន​បើក​ការដ្ឋាន​សាងសង់​ជា​ផ្លូវការ​ ​ក្រោម​អធិប​ភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​សម្តេច​តេជោ​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ​កាលពី​ថ្ងៃទី១៦ខែវិច្ឆិកា​ឆ្នាំ២០១៩​ ​រហូតមកដល់​ត្រឹម​ថ្ងៃនេះ​(​១៥មករា​ឆ្នាំ២០២០​)​ ​ជា​លទ្ធផល​សម្រេច​បាន​ប្រមាណ​ជា៣០ភាគរយ​ ​នៃ​គម្រោង​ហើយ​។​ ​ការដ្ឋាន​សាងសង់​ផ្លូវ​ទាំង៣៤ខ្សែ​ ​ដែល​បាន​អនុវត្ត​ដោយក្រុម​ហ៊ុន​ឯកជន​ ​ចំនួន៦និង​កង​វិស្វកម្ម​ចំនួន​ពីរ​គឺ​កង​វិស្វកម្ម​សម្តេច​តេជោ​ ​ហ៊ុន​ ​សែន​ ​សៀមរាប​ ​និង​កង​វិស្វកម្ម​លេខ១៧៨ស្ពាន​ថ្នល់​នៃ​ក្រសួងការពារជាតិ​។​ ​
​លោក​ ​គួច​ ​ចំរើន​ ​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ​“​ការសាងសង់​ផ្លូវ​នេះ​ជាទូទៅ​មាន​ល្បឿន​លឿន​ ​ព្រោះ​កន្លែង​ខ្លះ​ធ្វើ​ទាំងយប់​ទាំង​ថ្ងៃ​ ​និង​យឺត​នៅកន្លែង​ខ្លះ​ដោយសារ​ ​បច្ចេកទេស​ដាក់​លូ​ ​ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ​ហើយ​។​ ​ផ្លូវ​អូរត្រេះ​ ​បាន​ចាប់ផ្តើម​ចាក់​បេតុង​ហើយ​ ​ចំណែក​ចំណោទ​ផ្លូវ​នៅ​ជិត​រង្វង់​មូល​ជំទាវ​ម៉ៅ​ ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​បន្ទាប​ ​ដើម្បី​ងាយស្រួល​ធ្វើ​ចរាចរ​ឡើងចុះ​”​។​ ​លោក​បន្ត​ទៀត​ថា​ ​“​រាល់ថ្ងៃ​នេះ​មិនមែន​មានតែ​ផ្លូវ​ក្នុង​ក្រុង​នោះ​ទេ​ដែល​សម្រុក​សាងសង់​ ​ផ្លូវ​ថ្មី​ដែល​សាងសង់​កាត់​ព្រៃ​ ​តាម​ឆ្នេរ​ ​ក៏​ត្រូវ​បាន​សម្រុក​សាងសង់​ដូចគ្នា​ដើម្បី​ឱ្យ​ស្រប់​ទៅ​នឹង​ផែនការ​ដែល​បាន​គ្រោងទុក​ ​និង​ទាន់ពេល​វេលា​ដែល​បាន​កំណត់​”​។​