កម្ពុជា​ វៀតណាម​ចុះ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ចំនួន៧ដើម្បី​ជំរុញ​វិស័យ​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​អភិវឌ្ឍន៍​ប្រទេស​
វៀតណាមៈ​ ប្រមុខ​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​សម្តេច​តេជោ​ហ៊ុន​ សែន​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​កម្ពុជា​ និង​នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី​វៀតណាម​ លោ​កង្វៀន​ សួន​ហ្វុ​កបាន​បាន​អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ទ្វេភាគី​ចំនួន៧​ ដើម្បី​ជំរុញ​ការ​អភិវឌ្ឍ​ប្រទេស​ និង​ពង្រីក​ទំហំ​ពាណិជ្ជកម្ម​ឱ្យ​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ​។
អនុស្សារ​ណៈ​ចំនួន៧​ ដែល​ត្រូវ​បាន​ចុះហត្ថលេខា​ រវាង​ប្រមុខ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​នៃ​ប្រទេស​ទាំងពីរ​កាលពី​ព្រឹកមិញ​នេះ​រួមមាន​ ទី១​ កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​ការ​ផ្តល់​ជំនួយ​រវាង​សាធារណរដ្ឋ​សង្គមនិយម​វៀតណាម​ និង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ ក្នុងទឹក​ប្រាក់​ចំនួន​ ៣លាន​ដុល្លារ​អាមេរិក​ ដើម្បី​អនុវត្ត​គម្រោង​សាងសង់​សមាសធាតុ​មួយចំនួន​ នៃ​មជ្ឈមណ្ឌល​ជាតិ​ផ្តល់​សេវា​ព្យាបាល​ ដោ​យស័្ម​គ្រ​ចិត្ត​ និង​ផ្អែកលើ​សហគមន៍​ ដល់​អ្នក​ញៀន​គ្រឿងញៀន​នៅ​ខេត្ត​ព្រះសីហនុ​ ពីឆ្នាំ២០១៩​ ដល់​ឆ្នាំ២០២០​។
ទី២​ កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ផ្តល់​ជំនួយ​ លើ​គម្រោង​សាងសង់​អគារ​រដ្ឋបាល​ថ្មី​ សម្រាប់​រដ្ឋសភា​កម្ពុជា​។ ទី៣​ អនុស្សារ​ណៈ​យោគយល់​​គ្នា​ទៅវិញ​ ទៅមក​ រវាង​ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​ និង​ក្រសួងហិរញ្ញវត្ថុ​វៀតណាម​ លើ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការ​ និង​ការ​ជួយគ្នា​ទៅវិញទៅមក​លើ​ការងារ​គយ​ ចុះហត្ថលេខា​ដោយ​តំណាង​ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ប្រទេស​ទាំងពីរ​។ ទី៤​ អនុស្សារ​ណៈ​នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ស្តី​ពី​ ការ​អភិវឌ្ឍ​ និង​ការ​តភ្ជាប់​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​ពាណិជ្ជកម្ម​ តាម​តំបន់​ព្រំដែន​ រវាង​សាធារណរដ្ឋ​សង្គមនិយម​វៀតណាម​ និង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​។
ទី៥​ អនុស្សារ​ណៈ​នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ ស្តី​ពី​វឌ្ឍនភាព​លើ​ការសាងសង់​ និង​ផែនការ​ប្រគល់​-ទទួល​ផ្សារ​គំរូ​ព្រំដែន​កម្ពុជា​ នៅ​ខេត្ត​ត្បូងឃ្មុំ​ រវាង​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​វៀតណាម​ និង​ក្រសួង​ពាណិជ្ជកម្ម​កម្ពុជា​។ ទី៦​ អនុស្សារ​ណៈ​ នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិ​ការជំរុញ​ពាណិជ្ជកម្ម​ រវាង​ក្រសួង​ពាណិជ្ជកម្ម​កម្ពុជា​ ជាមួយ​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​វៀតណាម​។
៧ អនុស្សារ​ណៈ​នៃ​ការយោគយល់​គ្នា​ រវាង​ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​របស់​កម្ពុជា​ ជាមួយ​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​វៀតណាម​ ស្តី​ពី​សហប្រតិបត្តិ​ការ​លើ​វិស័យ​ថាមពល​អគ្គិសនី​៕