ក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិមួយបោះទុន១០០លានដុល្លារឈានចូលទីផ្សារកម្ពុជា វៀតណាម និងឡាវ
ភ្នំពេញៈ ក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិNextBold Capital កំពុងប្រមូ​លប្រភពទុនចំនួន១០០លានដុល្លារ ដើម្បីគាំទ្រដល់សហគ្រា​សធុនតូច និងមធ្យម (SMEs) នៅក្នុងប្រទេស កម្ពុជា វៀតណាម និងឡាវ។
NextBold Capital បាននិយាយនៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយកាលពីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ថា ក្រុមហ៊ុនកំពុងបង្កើនមូលនិធិដំបូងរបស់ខ្លួន ដើម្បីវិនិយោគក្នុងសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យ​មនៅប្រទេស កម្ពុជា វៀតណាម និងឡាវ ដែលជាទីផ្សារកំពុងរីកលូតលាស់យ៉ាងឆាប់រហ័ស​នៃសេដ្ឋកិច្ច។
យោងតាមសេចក្តីថ្លែងការណ៍បានឲ្យដឹងថា យុទ្ធសាស្ត្ររបស់មូលនិធិនេះ គ្របដណ្តប់លើការកំណត់គោលដៅ សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម នៅតាមទីក្រុងសំខាន់ៗនៅទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា វៀតណាម និងឡាវ ដែលជាទីផ្សារដែលមានការរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័ស ដោយសារតែការកើនឡើងនៃប្រជាជនវណ្ណៈកណ្តាល វប្បធម៌សហគ្រិនដ៏រឹងមាំ និងការកើនឡើងនៃការវិនិយោគបរទេស។
មូលនិធិចំនួន១០០លានដុល្លារ របស់ក្រុមហ៊ុននឹងវិនិយោ​គលើវិស័យ​ ការអប់រំ ការថែទាំសុខភាព ទំនិញប្រើប្រាស់ និងសេវាកម្ម ដែលពួកគេមើលឃើញឱកាស សម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរអភិបាលកិច្ច និងការបង្កើនតម្លៃបន្ថែម។
លោក Sjoerd Zwinkels សហនាយកគ្រប់គ្រងនៃ NextBold Capital បានថ្លែងថា​ “ទីផ្សារ​នៃប្រទេសទាំង​នេះ ​នៅ​តែ​ត្រូវ​បាន​វិនិយោគិន​ពិភពលោក ​មិន​ទាន់មាន​ការចាប់អា​រម្មណ៍ខ្លាំងក្លានោះទេ ជាពិសេស​ទៅលើ​ទំហំ​នៃសហគ្រាស​ធុន​តូច និង​មធ្យម”​។លោកបន្តថា “យើងមើលឃើញសក្ដានុពលដ៏ធំសម្បើមសម្រាប់ការបង្កើនតម្លៃបន្ថែម ដោយការនាំយកនូវប្រភពទុន និងការគាំទ្រផ្នែកប្រតិបត្តិការ”។ ​
សម្រាប់មូលនិធិ ១០០​លានដុល្លារដំបូងរបស់ NextBold Capital ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើង ដើម្បីជំរុញកំណើនសម្រាប់សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមនៅទូទាំងអាស៊ីអាគ្នេយ៍។
ជាមួយគ្នានេះដែរ លោក Pedro Baliza ក៏សហដៃគូគ្រប់គ្រងបាននិយាយថា ការវិនិយោគដំបូងរបស់យើង គឺផ្តោតលើក្រុមហ៊ុន ដែលមានមូលដ្ឋានគ្រឹះអាជីវកម្មរឹងមាំ នៅក្នុងទីផ្សារ ដែលរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័ស ដែលយើងមើលឃើញពីសក្តានុពលច្បាស់លាស់ សម្រាប់ការគ្រប់គ្រងវិស័យជាមួយនឹងការគាំទ្រប្រតិបត្តិការដ៏ត្រឹមត្រូវ។
លោកបានបន្ថែមថា “យើងកំពុងមើលឃើញពីសន្ទុះដ៏អស្ចារ្យពីកំណើន នៃអាជីវកម្​មលក្ខណៈគ្រួសារ និងសហវិនិយោគិនផ្សេងទៀត ហើយត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេច ក្នុងការទាញយកប្រយោជន៍ ពីឱកាសរីកចម្រើនដ៏ធំធេងនាពេលខាងមុខ”៕